Financie | Ozpluto

 • 26. 11. 2020 By 0 comments

  Všetko sa mení, ale jediné, čo si uchováva svoju hodnotu, je zlato. Tento vzácny kov, o akého je v podstate stále rovnaký záujem. A ktorá peňažná mena sa môže pochváliť takouto stálosťou? Samozrejme peniaze majú svoj význam aj naďalej, ale asi všetci sa zhodneme v tom, že citeľne strácajú svoju hodnotu. Tieto negatívne zmeny spoločne.

 • 23. 11. 2019 By 0 comments

  Základná podmienka bola, že minca na to aby predstavovala merítko ceny, musí mať určitú hodnotu, a preto sa vyrábala napr. Zo zlata, železa, olova… Prvé mince vznikli v rokoch  650 pred n.l v  Turecku v oblastí Lýdii , mali tvar kotúča jantárovej farby a vyrábali sa z prírodnej zliatiny rýdzeho zlata a striebra ktorá niesla.

 • 8. 11. 2019 By 0 comments

  Azda v každej vydávanej dennej tlači nájdeme nejaký článok o lietadlách, ktoré stoja. Boli určené na prepravu cestujúcich za prácou, dovolenkou či pracovnými schôdzkami a namiesto toho „stoja zaparkované“ ako nejaké autá, ktorých majiteľ ich momentálne nepotrebuje. Avšak lietadlá typu Boeing 737 Max sú viac ako potrebné, no lietať nemôžu. Zákaz sa dotkol leteckých spoločností po celom svete..

 • 13. 9. 2019 By 0 comments

  Štúdium v zahraničí nie je ľahkou záležitosťou. Okrem toho, koľko papierovačiek vás čaká, musíte myslieť aj na to, ako to finančne utiahnete. Dnes je už na internete dostupných množstvo informácií a viete sa dočítať aj to, aké financovanie vám bude môcť byť poskytnuté a ako sa k nemu dostať. Samozrejme, treba si to všetko zistiť dopredu. Dnes už existujú.

 • 12. 8. 2019 By 0 comments

  1] Mať definovanú politiku inkasa Jednou z hlavných príčin pohľadávok po lehote splatnosti je, že spoločnosť nedefinovala svojich komerčných zákazníkov a zamestnancov, keď sa majú účty platiť. Ak nie sú komerční zákazníci vzdelávaní, že účty sa platia včas, je pravdepodobné, že zaplatia neskoro alebo niekedy vôbec. Uistite sa, že platobné podmienky vašej spoločnosti sú.

 • 2. 4. 2019 By 0 comments

  Potrpíte sa na to ako veci okolo vás vyzerajú? V tom prípade vám určite nie je jedno ani to, ako vyladíte svoj byt, alebo dom. Okná patria k dominantným prvkom, ktoré sa nedajú len tak ľahko prehliadnuť. Ak vás neohúrili tie z plastu, alebo dreva, máte ešte jednu možnosť. Reč je o hliníkových oknách. Výhody.

 • 12. 2. 2019 By 0 comments

  Každé bývanie alebo firemná budova potrebuje akúsi centrálnu miestnosť, respektíve sympaticky pôsobiaci stred. Z pohľadu estetického bývania tak vravíme konkrétne o obývačke, ktorá by mala pôsobiť jednoduchým, no pritom dostatočne luxusným dojmom. Konkrétne táto miestnosť by totiž mala poslúžiť aspoň na chvíľkový oddych, zrelaxovanie, ale aj na stretávku s rodinou či známymi. Naopak však spoľahlivo.

To Top