Belehrad srdce Balkánu

 • Belehrad srdce Balkánu

  8. 6. 2023 By 0 comments

  Navštívili ste už Belehrad srdce Balkánu? V rebríčku, ktoré udáva Wikipedia sa toto mesto nachádza na 20 mieste najväčších miest v Európe rozloha v porovnávaní počtu obyvateľov. Rozlohou je približne veľké nášmu hlavnému mestu. No počtom obyvateľov sa radí k európskym metropolám, keď doň zavítate, sami uvidíte prečo je to tak. Belehrad bol od nepamäti brána medzi východom a západom, bolo to tak z rôznych dôvodov a je to mu tak aj do teraz. Tu uvidíte miešanie viacerých kultúr, nie len vo vierovyznaní, ale aj v kultúre, jedle a obliekaní. Ak ste Belehrad ešte nenavštívili rozhodne by ste tak mali urobiť.

  bar

  Belehrad láka nie len zaujímavou balkánskou kultúrou, ale aj vynikajúcim jedlom a dobrými ľuďmi, ktorí sú vám vždy ochotní pomôcť. Či už niekde zablúdite, alebo nemáte ako zaplatiť parkovanie, vždy sa nájde niekto z domácich, ktorý to urobí jednoducho za vás a ešte k tomu, vás pozve na kávu ako svojho nového priateľa. Okrem toho v Belehrade nikdy hladný nebudete. Špecialít, ktoré toto mesto ponúka nemajú konca. Od pečených dobrôt, ktoré máte na každom rohu, môžete tu nájsť aj miestne kaviarničky a reštaurácie (konobi), ktoré ponúkajú svojim návštevníkom miestne balkánske špeciality, ako sú pleskavica, čevapčiči ale aj rybaciu polievku či špeciálna fazuľová hustá polievka s klobáskou alebo slaninkou.

  cestovanie

  Môžete tu však nájsť aj iné svetové kuchyne a luxusné reštaurácie, a tiež netreba zabúdať na jedinečné bary na vode. Je to rarita, ktorú len tak ľahko nenájdete. Belehrad je taktiež mestom nepretržitej zábavy. To dokazuje aj množstvo plných barov a nočných klubov, nie len v centre mesta, ale prvé na obvode riek Dunaj a Sava. Na pontónoch sú urobené bary, v ktorých dobrá zábava trvá do ranných hodín. Ak ste typ vy? Takým ktorý má rád hlasnú muziku pri dobrom drinku dlho do noci, určite si ju nenechajte ujsť v Belehrade.

To Top