Chcete mať dobrú náladu? Vpustite si do bytu svetlo

 • Chcete mať dobrú náladu? Vpustite si do bytu svetlo

  6. 6. 2019 By 0 comments

  Dnes veľmi často počúvame o tom, že ľudia trpia depresiou alebo majú sklony do nej upadať. Z časti za to vraj môže rýchle životné tempo, veľa stresu, finančné problémy a tak ďalej. Každý tvrdí niečo iné. Mnohé výskumy však potvrdili jednu vec, a to, že za zlou náladou stojí nedostatok svetla v priestoroch, kde sa zvykneme zdržiavať dlhšiu dobu. Ak teda chcete mať dobrú náladu alebo ochrániť seba i svoju rodinu pred vznikom depresie, či inými psychickými problémami, mali by ste do svojho príbytku vpustiť slnečné lúče.

  Obývacia izba s veľkými oknami a množstvom svetla

  Viac lámp vám nepomôže – vaša nálada potrebuje prirodzené svetlo

  Povedzme, že ste si predošlé slová vzali k srdcu. Postavili ste sa do stredu svojho bytu, či domu a vaše zistenie bolo prekvapujúce. Naozaj v ňom nemáte dostatok svetla. Možno vám napadne nakúpiť viacero lámp alebo silnejšie žiarovky. To urobiť môžete, no svoj problém nevyriešite. Na našu psychiku pozitívne vplýva najmä prirodzené denné svetlo. Preto ho musíte do svojho príbytku dostať z vonku.

  Stena domu s dvoma oknami, na ktorú dopadajú slnečné lúče

  Ako na to? Pomôžu vám sklené dvere

  Tak a teraz stojíte pre neľahkou otázkou. Ako svetlo donútiť, aby sa u vás doma zabývalo? Nie je to až také komplikované. Začnite s vašimi dverami. Sklenené dvere vám v tomto smere poslúžia najlepšie. Viete nimi krásne prepojiť jednotlivé miestnosti tak, že prenikaniu slnečných lúčov nebude nič stáť v ceste. Najlepšiu prácu urobia, nepochybne, nadrozmerné dvere, ktoré viete namontovať pokojne i na celú stenu. Ide o rýchle a efektívne riešenie, ktoré vás nebude stáť ani šialene veľa peňazí.

  Môžete sa pohrať i s oknami

  Svoje jednoznačne urobia aj okná. Na rozdiel od dverí, by však išlo o trošku väčšiu investíciu. Ak by ste chceli totiž ich počet zvýšiť, nevyhli by ste sa stavebným, respektíve búracím prácam. Pokiaľ vám však nechýba odhodlanie, chuť, čas a jednoznačne i financie, tak určite choďte do toho.

To Top