Spoločenské hry pre starších

 • Spoločenské hry pre starších

  20. 2. 2024 By 0 comments

  Hovorí sa, že detský vek je ten najbezstarostnejší. Naše ratolesti majú po škole čas na zábavu a nemusia rozmýšľať nad ničím. Aj keď väčšina sa dožaduje iba hernej konzoly a mobilu, každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie a snaží sa mu vymyslieť lepší program. Či už hry vonku na čerstvom vzduchu ako schovávačka, bicykel alebo loptové hry, alebo stolové hry doma v kruhu rodiny. Práve spoločenské hry sú dobrým trávením voľného času. Zapojí sa celá rodina a čas vám ubehne ako voda. Dnes sa však nemusia hrať len deti a na trhu sa objavuje čoraz viac druhov aj pre dospelých ľudí.

  hra
   
  Aktivity                        Jedna z najobľúbenejších hier pre vyššie ročníky. Hrá sa vo dvojiciach a úlohou každého hráča je čo najlepšie vysvetliť svojmu kolegovi nejakú vec, porekadlo alebo miesto. Na výber máte z kreslenia, hovorenia a ukazovania. Pri tom vám však plynie čas a vy to musíte stihnúť uhádnuť v limite ináč nezískavajú bod. Dvojica, ktorá sa prvá dostane do cieľa vyhráva.
   
  Otázky a odpovede     Ak máte veľký všeobecný rozhľad určite vás budú baviť otázky a odpovede. Najpopulárnejšie sú práve otázky  zo Slovenska. Na výber máte z tém ako geografia, šport, história, kultúra a veda a technika. Váš spoluhráč vám podá otázku z kartičky podľa témy ktorú si vyberiete a odpoveď skontroluje na zadnej strane karty. Každý hráč zbiera odznaky za každú správnu odpoveď a vyhráva ten, kto ich má najviac.

  monopoly
   
  Monopoly                    Nestarnúca klasika Monopoly, je vhodná pre mladších aj starších. Je už len na vás akú verziu si vyberiete. Či už klasickú, s bankomatovou kartou alebo takú kde musíte vedieť podvádzať. Princíp je jednoduchý. Hrací plán predstavuje mesto a vašou úlohou je kupovať ulice a stavať na nich domy. Ak vám iný hráč stúpi na vašu ulicu musí vám zaplatiť. Zábavná strategická hra pre celú rodinu. Na podobnom princípe fungujú tiež dostihy a sázky.

To Top