Tehotenstvo

  • Tehotenstvo

    9. 9. 2018 By 0 comments

    Medzi možné príznaky patrí nástup nepravidelnej menštruácie, nárast a citlivosť mliečnych žliaz, ako aj množstvo symptómov zistených počas gynekologického vyšetrenia. Pravdepodobné príznaky neumožňujú vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo . Významné príznaky zahŕňajú detekciu vajíčka pri ultrazvukovom vyšetrení. Laboratórne štúdie zahŕňajú analýzu moču (poskytujú odpoveď už 1-2 týždne po implantácii vajíčka alebo v prvých dňoch menštruácie). Priemerná dĺžka tehotenstva, počnúc od prvého dňa poslednej menštruácie, je 280 dní alebo 40 týždňov. Predpokladaný dátum narodenia je určený podľa vzorca: od prvého dňa poslednej menštruácie sa spočítavajú 3 mesiace a pridá sa 7 dní.

    těhotenství

    • Prenatálny dohľad

    Môžete si vybrať lekársku inštitúciu, ktorá bude sledovať priebeh tehotenstva v závislosti od vašich preferencií a materiálnych možností.  Vyšetrenie zahŕňa detailné vyšetrovanie, gynekologické vyšetrenie, ultrazvukové vyšetrenie, kompletný krvný obraz , stanovenie krvnej skupiny, faktor Rh a jeho protilátky, všeobecná analýza a kultivácia moču, vzorky pre syfilis, ružienku, hepatitídu B, HIV, cytologické vyšetrenie. Ak má tehotná žena akékoľvek ochorenie, lekár si môže dohodnúť ďalšie vyšetrenia. V nekomplikovaných tehotenstvách sa vyšetrenia vykonávajú raz za mesiac, od 28. do 36. týždňa raz za 2 týždne a po 36. týždni každý týždeň. Pravidelne merajú prírastok telesnej hmotnosti, monitorujú krvný tlak a prítomnosť edému, určujú výšku postoja maternice, počúvajú tep srdca plodu.

    těhotná

    • Špecializované poradenstvo

    Ak sa matka a otec dieťaťa nezhodujú s Rh faktorom krvi, mal by sa navštíviť hematológ. Počas tehotenstva môže inkompatibilita Rh-negatívnej krvi matky a Rh-pozitívnej krvi plodu (dieťa môže zdediť faktor Rh od otca) môže viesť ku Rh-konfliktu. Táto situácia nie je jednoduchá, aj keď sa dá vyriešiť: lekári jednoducho vyvinú ďalšie úsilie, aby zabezpečili, že tehotenstvo a pôrod budú bez komplikácií.

    rodina

    • Výživa počas tehotenstva

    Jedlo by malo obsahovať všetky základné potraviny, dostatok tekutiny, vlákniny a vápnika. Je potrebné vyhnúť sa pikantným a mastným potravinám. Pri normálnej počiatočnej diéte by mal byť kalorický príjem najmenej 2400 kcal / deň. Diéta by mala obsahovať 60-80 gramov bielkovín, veľké množstvo vlákniny, ako aj mlieko a mliečne výrobky. Tuky a ľahko stráviteľné uhľohydráty by mali byť obmedzené. Telesná hmotnosť na konci tehotenstva sa zvyšuje v priemere o 10-12 kg. V niektorých prípadoch lekári predpisujú dodatočný príjem kyseliny listovej a doplnkov železa.

To Top