Slováci a dovolenka alebo popularita zahraničných destinácií

  • Slováci a dovolenka alebo popularita zahraničných destinácií

    26. 5. 2019 By 0 comments

    K najobľúbenejším aktivitám ľudí sa radí dovolenkovanie v zahraničí, ktoré pre nich prichystá netradičnú a exotickú atmosféru spolu so zaujímavou kultúrou a hlavne prostredím. Že je tento trend populárny potvrdzuje takisto fakt, že z hľadiska svetovej ekonomiky tvorí 10 % z HDP práve cestovanie.
    Turistika je tak zároveň vítanou ekonomickou zložkou prakticky v každom štáte, no niektoré sa tešia návštevnosti predsa len o niečo viac, než iné, pričom za zmienku stoja napríklad Benátky či Dubrovník. My sa však na danú tematiku pozrieme očami slovenského cestovateľa a teda konkrétne na to, ako dovolenkujú Slováci.

    pohár s drinkom na pláži

    Najskôr prichádza na všetkých dovolenkárov úvaha, či strávia príjemný, zábavný alebo oddychový čas vo svojej rodnej vlasti, alebo uvítajú skôr krásy zahraničia. Z celkového prieskumu sa údajne až 57 % našincov rozhodne ísť za atmosférou mimo našich hraníc. Medzi obľúbené destinácie Slovákov sa tak radia predovšetkým Chorvátsko, Španielsko a Taliansko, ale tiež Česko alebo Rakúsko.
    K predčasným plánom sa ale častokrát viaže tiež úvaha, či si dovolenku zorganizujeme úplne sami alebo sa spoľahneme na cestovnú agentúru. Prvá možnosť ponúka výhodu pre tých, čo si všetko radi plánujú podľa seba, no na druhej strane 33 % Slovákov radi prenechávajú celú organizáciu na cestovnú spoločnosť. V tomto smere je zasa výhodou komfortná stránka.
    Cestovanie do zahraničia je najpraktickejšie pri využití leteckých služieb, avšak nie vždy.

    muž s dcérou na pláži

    • Môže nastať situácia, v ktorej bude váš let zrušený alebo bude meškať až niekoľko hodín, čo celú situáciu nepekne skomplikuje. No v prípade, ak dôvodom zrušenia ale meškania nie sú špeciálne okolnosti a vravíme o viac než 3 hodinovom meškaní, cestujúci majú nárok na finančné odškodnenie, s ktorého kompenzáciou vám zasa môže poradiť meškanie letu claimcloud.sk, kedy vravíme o efektívnej ceste žiadania nároku na odškodnenie vo výške 250 až 600 eur.

To Top