Závislosť na cukre

 • Závislosť na cukre

  11. 12. 2018 By 0 comments

  Vravíte si, čože? Závislosť na cukre? Veď to predsa nemôže byť pravda. To určite nie je môj prípad. No buďme k sebe úprimní, viete si predstaviť kávu alebo čaj bez cukru? Alebo ísť okolo cukrárne a toho krásneho výkladu a neodoláš a musíš si ísť nejaký ten zákusok objednať. Alebo ten najlepší príklad je, keď stojíte pri pokladni a tam na vás číhajú všetky tie dobroty, tak si jednoducho pár prihodíte, veď prečo nie. Takže povedzme si to na rovinu, každý z nás má s závislosťou na cukre problém. No prečo je taký škodlivý ?

  dezert

  1. Spôsobuje obezitu a tráviace problémy.
  2. Dehydratuje telo
  3. Môže zvýšiť výskyt vrások

  A mnoho ďalších. Pokiaľ vám tieto nevýhody, prekážajú a chcete cukor vylúčiť zo svojho jedálničku alebo ho len obmedziť, tu je pár rád, ako na to.

  • Choďte na to pomaly. Ako každá závislosť, ani táto nepôjde vyliečiť zo dňa na deň. Bude si to vyžadovať nejaký ten čas a veľa trpezlivosti. Dĺžka tohto procesu závisí len na tom, ako veľmi ste na cukre závislí a aké máte odhodlanie.
  • Podpora.Odvyknúť si od cukru, vôbec nie je jednoduché a budete potrebovať pomoc. Niekoho, kto vás podporí. Niekoho, kto vám s tým celým pomôže a uľahčí vám tento trocha namáhavý a zdĺhavý proces. Môže to byť niekto z rodiny, pretože ak vás nepodporí rodina, verte mi, že to bude naozaj zložité. Môžu to byť aj priatelia alebo najlepšie – výživový poradca alebo iný profesionál v tomto obore.
  • Malé, ale za to poctivé krôčiky.Ako som už predtým spomínal, musíte ísť na to pomaly a hlavné je ísť na to malými krôčikmi ale poriadne. Nemôžte hneď vylúčiť všetok cukor naraz. Po prvé, bude to len zbytočné trýznenie sa a za druhé, nič tým nedosiahnete. Je veľmi dôležité, ísť na to systematicky. Na začiatok napríklad neslaďte kávu a čaj. Potom obmedzte sladené nápoje až ich nakoniec úplne vylúčite. Začnite nahrádzať koláče, zákusky a iné dobroty ovocím. A tak ďalej.
  • Nevylúčte ho úplne.Teraz to znie, ako že si protirečím, ale ide tu o to, že cukor k životu potrebujete a tak sladkosti len obmedzte na minimum alebo ich nahraďte zdravšou verziou.

  dorty
  Tak ja vám teda držím palce, pri vašej novej ceste, na ktorú sa vydávate a dúfam, že vám toto odhodlanie vydrží č najdlhšie. A nezabúdajte, niekedy to bude naozaj ťažké a vy možno spadnete, ale dôležité je vstať a nie ostať ležať!

To Top