Vytvorte si zvukové štúdio v paneláku rýchlo a lacno

 • Vytvorte si zvukové štúdio v paneláku rýchlo a lacno

  6. 10. 2022 By 0 comments

  Ak je hra na hudobnom nástroji vašim koníčkom alebo ste profesionálny muzikant, ktorý potrebuje denne cvičiť, určite máte skúsenosti s nepríjemnými rozhovormi vedenými s vašimi susedmi. Niet sa čomu čudovať, zvuk sa v panelových domoch šíri naozaj veľmi ľahko a tenké panelové steny ho eliminujú len veľmi málo. Riešenie tohto problému preto až dodnes bolo naozaj veľmi náročné.

  odhlučnění stropu

  No nové materiály našli uplatnenie aj v oblasti zvukovej izolácie, takže inštalovaním vhodných produktov na steny vášho bytu dosiahnete požadovaný efekt zvukovej absorbcie. V prvom rade je potrebné sa odizolovať od susedov, no a následne je potrebné vytvoriť v miestnosti kde cvičíte vhodné prostredie na šírenie zvuku.

  Od susedov sa môžete izolovať použitím akustických lisovaných dosiek z polyuretánovej drviny. Dobrou správou je, že cena týchto dosiek je veľmi prijateľná a všetky práce spojené s ich inštaláciou dokážete urobiť aj sami. Takže sa iba rozhodnete, či potrebujete uskutočniť odhlučnenie stropu alebo odhlučnenie podlahy. Často je potrebné urobiť jedno aj druhé, no výsledný efekt je naozaj fantastický, čo vám okamžite po inštalácii potvrdia vaši vysmiati spokojní susedia.

  strop odhlučnění

  A aby ste si svoju hru mohli naplno užívať aj sami, budete ešte potrebovať obložiť aj steny v cvičiacej miestnosti materiálmi, ktoré efektívne absorbujú všetky zvuky. Teraz už však nebudete na steny aplikovať akustické dosky, ale steny obložíte akustickým molitánom. Existuje viacero druhov tohto excelentného materiálu, komplexný obraz si najlepšie urobíte na stránkach https://www.akusticka-izolacia.sk/. Tam nájdete rôzne povrchy a štruktúry akustických molitánov a rovnako aj inštrukcie na ich montáž na stenu. Ide o materiál, s ktorým sa veľmi ľahko pracuje, ale z výsledného efektu budete určite prekvapení. Bude vás trápiť iba jedna vec, a to prečo ste to už neurobili skôr.

To Top