Technika, žiaden zázrak

 • Technika, žiaden zázrak

  6. 11. 2019 By 0 comments

  „Prečo nám skvelá technika, ktorá šetrí prácu a uľahčuje život priniesla doteraz tak málo šťastia? Odpoveď je jednoduchá: pretože sme sa ju nenaučili rozumne používať“  Albert Einstein

  domácnost
   
  Kadiaľ sa obzriem, všade samá technika. Stala sa našou každodennou súčasťou. Chladnička, práčka, sporák a vysávač sú už asi v každej domácnosti samozrejmosťou. Táto technika nám nepochybne pomáha a uľahčuje každodenný život. Kľudne by som sem pridala aj rádio, ktoré nám spríjemňuje či už cestovanie v aute- autobuse alebo ja úplne zbožňujem hudbu pri varení či upratovaní.
   
  Do ďalšej kategórie by som zaradila mobilné telefóny, počítače, notebooky a televízor.
  Hovorme ale teraz o technike v domácnosti. Áno, zdieľam názor, že aj táto technika pomáha v každodennom živote a aj uľahčuje istú prácu, či komunikáciu s okolím.
  Vďaka tejto technike sa náš život oveľa zrýchlil.
   
  Aký dlhý bol deň, keď Vás rodičia nepustili na dvor hrať sa s kamarátmi a vy ste sa museli hrať s už dávno nemodernou stavebnicou?
  A aký dlhý je Váš deň, keď si sadnete pred počítač a začnete hrať hru alebo si chatujete na telefóne s priateľmi?
  Môj syn, ak sa nevie dočkať, že niekam v danú hodinu pôjdeme, tak si vypýta notebook so slovami: „veď vieš, ten čas pri tých videách tak letí!“ a je to naozaj tak.
  Samozrejme aj ja som tomu prepadla. Ale môžem sa pochváliť, že je tomu už rok a pól čo nevnímam len okolité zvuky ale skutočne sledujem svet okolo mňa.
   
  Nájdeme si na skvelom telefóne úžasný recept, využijeme všetky vychytávky doby od korenín, ktoré letíme nakúpiť po kuchynskú techniku, no pri jedení si pustíme video na internete, čítame maily alebo kadečo iné.

  kancelář

  Aké bolo to jedlo???
   
  Načo tá všetká technika, keď ste nezapojili všetky svoje zmysli do prítomného okamihu?
   
  Začnime techniku používať s rozumom a prinesie nám omnoho viac šťastia a pôžitku.

To Top