Svetlo sveta konečne uzrel nový Land Rover

 • Svetlo sveta konečne uzrel nový Land Rover

  8. 9. 2019 By 0 comments

  Štyri dlhé roky čakania sa vyplatili. Len pred pár dňami bol odprezentovaný verejnosti čerstvý Defender priamo z nášho nitrianskeho závodu. Túto fabriku (Jaguar Land Rover) u nás firma postavila už takmer pred rokom, a tá teraz bude produkovať jedno z legendárnych terénnych áut pre celý svet.
  Inovatívny model predstavili na svetovej premiére v Nemeckej republike – vo Frankfurte nad Mohanom 10. septembra 2019. Zároveň s ňou prebiehala výstava aj na Slovensku, kde riaditeľovi Russelovi Lesliemu pomohli odkryť novinku niekoľko zamestnancov z každej oblasti. Podľa jeho slov bude Defender spolu s ďalším prototypom Discovery prioritou vo výrobe.značka spoločnosti Jaguar Land Rover.jpg

  Ako veľmi sa líši od starej známej klasiky?

  Skvost britskej automobilky sa teda vracia na cesty v novom šate, ktorý sa pomerne dosť líši od pôvodnej verzie, s výnimkou jemných prvkov a odkazov na originál. Dôvodom na neobyčajný vzhľad je fakt, že vývojárom išlo najmä o to, aby bol automobil prispôsobený na zvládnutie extrémnych podmienok a povrchov.
  Novučičká hliníková karoséria, ktorá tvorí najpevnejšiu karosériu, akú kedy spoločnosť vytvorila, jednoduchý a rozpoznateľný tvar, krátky predný a zadný previs, LED svetlá, priestor na nezávislé zavesenie pneumatík s vinutými, či vzduchovými pružinami – tak vyzerá exteriér tohto „tereňáku“.
  Interiér si na druhej strane ponechal nenáročný a flexibilný dizajn pôvodného modelu. Odhalené konštrukčné prvky len podčiarkujú praktickosť automobilu. Ďalej si nedá nevšimnúť, že riadiaca páka je upevnená na palubnú dosku, vďaka čomu môžete využiť funkciu sklápateľného predného sedadla.auto Land Rover Defender.jpg
  Čo sa týka technickej stránky, Defender vedie cestu do budúcnosti. Sústava radarov a kamerový systém sa určite uplatní ako skvelá pomoc pri jazde. Pokročilé technológie so vstavanou interaktívnou obrazovkou sa budú dokonca sami aktualizovať, čo vám ušetrí nejednu návštevu predajcu.
  Najlepšie na celej mašinke je, že prešiel viac ako 60 000 testami, a prešiel skúškou Extreme Event, ktorý je založený na opakovaných nárazoch a ďaleko prevyšuje štandard pre SUV a osobné automobily. S Defenderom teda máte takú bezpečnosť, aká sa len dá a limit prostredia preňho neexistuje.

To Top