Sú muži labilnejší?

 • Sú muži labilnejší?

  11. 8. 2019 By 0 comments

  Mužské pokolenia a celkovo muži by mali byť tí, čo vedú stádo. Nie, ženy ako to v mnohých rodinách a celkovo v spoločnosti dnes býva. No, dnes som sa skôr chcela zamerať na tému toho, či sú muži labilnejší k náporom emócii a ich následnému nezvládaniu.
  Ženy sú silné, lebo musia byť. Keď sa človek nestará o ženy, vedia sa o seba postarať aj samé. Otázka je, či sa vedia o seba postarať aj chlapi. Lebo potom máme mnohé príklady toho, že chlap ešte tridsaťročný stále žije so svojou mamičkou. To nie je moc dobrá ukážka toho, aký je silný, vyspelý a ako sa vie sám o seba postarať.muži s alkoholem.jpg
  1 príklad zo života:
  Poznám jeden manželský pár, kde žena je egoistická a stará sa takmer len sama o seba. O partnera nejako moc nie a potom im to pridáva na ďalšie problémy. A tým problémom je, že chlap nezvláda ten tlak okolia, psychický tlak alebo neviem, čo všetko naňho útočí a začne piť. Pomaly, až to prerastie do takých rozmerov, že si prestane dávať pozor a pije už aj pred ostatnými. Ale keď pije vtedy, keď má strážiť vlastné deti, nechá bábätko zakakané a podobné veci, vtedy sa už nedá hovoriť o tom, že by chlap bol silný a dokázal sa o seba sám postarať. Lebo sa nevie ani sám o seba postarať, nie to ešte o deti.whisk.jpg Na takého človeka sa nedá spoľahnúť. Nedá sa mu už viac dôverovať, keď sľúbi, že sa postará o deti a na miesto toho pije. Alkoholik. Alkohol je metla ľudstva, ale prečo si takí ľudia nevedia sami povedať, že to nemajú robiť? Že to vôbec nie je riešenie problémov? Vedie to len k ďalším problémom, ktoré sa budú len a len nabaľovať. Stade už niet cesty späť. Jedine radikálne riešenie. Keby som nepoznala rodinnú anamnézu tejto rodiny, tak by som sa čudovala, ale bohužiaľ v tejto rodine sa s alkoholikmi priam roztrhlo vrece. Veď len nedávno boli na pohreb jednému mladému človeku, ktorý sa až upil na smrť. A takýchto príkladov je v tej rodine viac… A potom, že chlapi sú silní.. Nie sú, nevedia odolať ani len alkoholu.

To Top