Štýlová obývačka je základom estetického bývania

 • Štýlová obývačka je základom estetického bývania

  12. 2. 2019 By 0 comments

  Každé bývanie alebo firemná budova potrebuje akúsi centrálnu miestnosť, respektíve sympaticky pôsobiaci stred. Z pohľadu estetického bývania tak vravíme konkrétne o obývačke, ktorá by mala pôsobiť jednoduchým, no pritom dostatočne luxusným dojmom. Konkrétne táto miestnosť by totiž mala poslúžiť aspoň na chvíľkový oddych, zrelaxovanie, ale aj na stretávku s rodinou či známymi. Naopak však spoľahlivo poslúži i k práci či voľnočasovým aktivitám. Z toho teda vyplýva, nech sa na to pozrieme z ktorejkoľvek strany, že práve táto miestnosť si zaslúži našu pozornosť a v prípade úprav interiéru by tak táto časť mala byť prioritou.
  Pod tú správnu atmosféru sa ale nepodpíše len miestnosť sama o sebe, ale predovšetkým nábytok a vybavenie, ktoré tu bude nás i hostí pravidelne obklopovať.
  chlupatý koberec

  Môžeme tak začať napríklad dverami, pričom populárnou a skutočne štýlovou voľbou do obývačky sa stávajú tie s posuvným otváraním. Táto možnosť šetrí priestorom, ponúka veľmi praktické vlastnosti a pokiaľ ju skombinujeme s tým správnym materiálom, bude zároveň kvalitným estetickým prvkom, ako napríklad posuvné dvere sklenené.
  Doplnok v podobe dverí je základom. Síce veľmi potrebným, ale zatiaľ iba základom a pri zariaďovaní obývačky si tak musíme vopred premyslieť i ďalšie faktory. Niektoré z nich si skúsime predstaviť spoločne aj v tomto článku.
  Príprava– Ešte skôr, než pokúpime hory nábytku a doplnkov by sme si mali poriadne premyslieť, aké vzory, tvary, materiál,… sa budú do tejto miestnosti skutočne hodiť a spoločne tvoriť harmonický celok. Takisto si vopred ujasnime, koľko kusov naozaj potrebujeme. Ideálny je v tomto smere napríklad nábytkový minimalizmus, teda žiadna preplnenosť. Na oko prázdny priestor môžeme obohatiť skôr nápaditými doplnkami.
  koberec pod stolkem
  Inšpirácia– Na letákoch s nábytkom či doplnkami je najlepšia jedna vec- dá sa podľa nich skvele inšpirovať. Pochopiteľne nás však takisto chcú presvedčiť, že musíme kúpiť všetko, čo v nich vidíme. Vyberajme tak s rozumom, pričom mnohé veci pravdepodobne dokážeme prispôsobiť i bez nadmerného utrácania. Letáky tak berme skôr ako inšpiráciu.

To Top