Ste rybár amatér, či profesionál? Článok je pre oboch

 • Ste rybár amatér, či profesionál? Článok je pre oboch

  22. 11. 2017 By 0 comments

  Ak sa radíte k ľuďom, ktorých oslovil rybolov, rybárske prúty budú vašou najhlavnejšou výbavou. Píšem v množnom čísle, pretože poznám dosť rybárov, ktorí vlastnia prútov viac. Je to tým, že napríklad prvou udicou chytajú malé rybky, takej udici sa vraví bič. Potom majú udicu na dravce, zvanú ako prívlačovú, no a samozrejme tú na kapre, teda kaprovú.

  udička

  Poznáme však rôzne druhy rýb, rôzne metódy lovu, teda i rôzne udice.
  Ale ten výber záleží na každom rybárovi osobne. Niekto sa možno orientuje čisto len na lov dravých rýb ako šťuky, takže mu stačí prívlačový prút. Iný naopak na tie kapre. Jednoduchšie a ľahšie prúty sú zasa vhodné k lovu malých rybiek, ktoré sa potom dajú použiť ako živá nástraha na väčších dravcov. Takéto udice, ako som už povedal, sú známe i ako bič a zväčša sú i lacnejšie. No na lov väčších a hlavne ťažších rýb sa nehodia. Pokiaľ vravím o väčších rybách, zrejme každého rybára poteší, ak sa mu podarí chytiť takého 2 metre dlhého a 50 kilogramov vážiaceho sumca. V tomto prípade máme na výber i sumčiarske udice. Rybári však používajú i metódu známu ako muškárčenie, na tento spôsob sú už podľa názvu ideálne muškárske.

  pruty

  • Ak ste začiatočník, bolo by teda vhodné premyslieť si, akým štýlom budete chytať a na aké ryby sa chcete špecializovať predovšetkým. No pomocou širokého výberu na e-shopoch určite nájdete to vhodné pre vás, čo odštartuje vašu rybársku kariéru tak, ako sa patrí.

  • Pokiaľ ste skúsený rybár, zrejme už máte svoju dlhoročnú metódu i obľúbený druh rýb. O to máte výber ľahší. Ale možno máte záujem skúsiť niečo iné. Každopádne cez internet a e-shopy nájdete naozaj všetko, čo potrebujete. Ani dlhoročný skúsený rybár nebude z výberu sklamaný. Všetko máte prehľadne a na jednej stránke. Stačí potom len kliknúť.
  Neskôr, ak vyberiete ten správny prút, pozrieme i vhodné doplnky, vďaka ktorým bude naša rybárska sezóna úspešnejšia. Lovu zdar!

To Top