Starší model známej automobilky sa opäť teší pozornosti

 • Starší model známej automobilky sa opäť teší pozornosti

  1. 10. 2019 By 0 comments

  Kto by nepoznal vychýrenú spoločnosť, ktorá pracuje s tými najnovšími technológiami dnešnej doby? Asi málokto, ak vôbec niekto taký existuje. Tesla je tu už niekoľko rokov, stále prichádza s čerstvými novinkami a zatiaľ nikdy nesklamala. O jedno z jej áut, ktoré je vo výrobe už nejaký ten rok, sa znova objavil záujem. Pozrime sa teda či oprávnene.nabíjanie elektromobilu.jpg

  Je tento prototyp naozaj taký úžasný?

  V roku 2017 sa začala výroba štvrtého produkčného elektromobilu Tesla Model 3. Občas sa mu dáva aj prívlastok lacný, keďže ide o pomerne moderný typ auta a pritom je jeho cena v celku nízka a prijateľná. Elon Musk sám povedal, že sa snažil o sprístupnenie svojich strojov bežnej verejnosti. Je síce menší, ale za tento malý mínus, kompenzuje celá kopa plusov.
  Prvými z nich sú základné funkcie všetkých elektronických automobilov, ako dojazd, dĺžka nabíjania a podobne. V tejto oblasti „trojka“ v žiadnom prípade nezaostáva – na jedno nabitie prejde takmer 500 kilometrov, kapacitu batérie tvorí 75kWh, pričom rýchlo-nabíjanie zaberie 30 minút a obyčajné (poriadne) nabíjanie asi 8 hodín. V porovnaní s inými klasickými autami, ich v mnohých ohľadoch s prehľadom prekonáva, ako napríklad maximálna rýchlosť 225km/h, či 421l batožinového priestoru.
  Kapitolou samou o sebe je batéria. Tá by mala vydržať aspoň 1 500 nabíjacích cyklov, čo znamená, že  s originálnym akumulátorom zvládnete  800 000 km. Záruka je 8 rokov, alebo 160 000 km.auto značky Tesla.jpg
  Ďalej sa môže Tesla 3 pochváliť skvelým softvérovým vybavením, do ktorého sa počíta aj špičkový audio systém. 15 reproduktorov spolu s dvoma zosilňovačmi, od tých najlepších inžinierov, vytvorí nezabudnuteľnú atmosféru pri každej vašej jazde. Samozrejmosťou je WiFi, internet, klimatizácia, strojový štít nahradený multifunkčným displejom s GPS. A ako by toho nebolo dosť, v ponuke sú aj vylepšenia auto pilota a autonómneho riadenia.
  Nakoniec je tu faktor, ktorý je pravdepodobne jedným z najdôležitejších, a to je bezpečnosť. Určite vás poteší, že táto verzia získala vynikajúce hodnotenia bezpečnosti v tých najväčších testoch, má za sebou perfektné skóre v oblasti čelnej zrážky, brzdení a celkových crash skúškach. Model 3 teda určite patrí medzi top mašinky tejto korporácie.

To Top