Spropagujte svoju značku takmer zadarmo

 • Spropagujte svoju značku takmer zadarmo

  25. 5. 2019 By 0 comments

  Či už predávate tovar, služby, vyrábate svoje vlastné ručné výrobky, alebo podnikáte v stavebníctve, potrebujete reklamu. Reklama neznamená iba inzerát v novinách, alebo videoshot v televízii. Pod týmto slovíčkom sa skrýva akákoľvek propagácia vašej značky. Ak nemáte financie nazvyš, existujú spôsoby ako to urobiť aj takmer úplne zadarmo.

  selfie.jpg
   
  Najprv sa pozrime na prípad, kedy predávate tovar. Nie je podstatné, či ide o vlastnoručné výrobky, alebo klasické komerčné produkty. Ak si chcete urobiť reklamu zadarmo, obetujte niekoľko kúskov, ktoré darujete svojim kamarátkam, kamarátom, známym a rodine. Nasledujúce riadky sa vám môžu zdať zvláštne, no v skutočnosti vôbec nie sú.
   

  1. Nájdite si zopár ľudí, ktorí sú „populárny“ na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, Instagram atď.) To znamená, že majú veľa priateľov, sledovateľov, ich príspevky majú stovky lajkov a komentárov.
  2. Títo ľudia, by vám mali byť zároveň dostatočne blízki. Predsa len, chcete od nich službičku.
  3. Snažte sa vyberať správnu cieľovú skupinu. Ak predávate kabelky, logicky hľadajte ženy, ak vŕtačky, potrebujete prednostne domácich kutilov.
  4. Ak ste si už starostlivo vybrali, prichádza na rad samotná akcia. Tovar, ktorý chcete propagovať, darujte týmto osobám. Ako protislužbu, budete od nich žiadať, aby sa s týmito vecami vyfotili na facebook, alebo iné sociálne siete. Tak a reklama sa práve rozbehla.

   kabelka.jpg

  Na úplne rovnakom princípe, fungujú aj reklamy pre veľké firmy. Tie si ale na sociálnych sieťach zaplatia známe tváre. To samozrejme aj niečo stojí. Pokiaľ však podnikáte v malom a na niečo také jednoducho nemáte, verte že aj takýto, menej okatý spôsob, bude mať želaný efekt. Rovnako môžete propagovať aj služby. Máte masážny salón? Oslovte zopár ľudí, ponúknite im masáž zadarmo a oni sa u vás vyfotia a vychvália vás kde sa len dá.

To Top