Správne osvetlenie dokáže s priestorom zázraky

 • Správne osvetlenie dokáže s priestorom zázraky

  15. 2. 2021 By 0 comments

  Človek využíval slnečný svit naplno len pokiaľ nevynašiel umelé osvetlenie, prvú žiarovku, ktorá mu umožnila priviesť svetlo aj tam, kde sa slnko nedostalo a zároveň predĺžilo možnosť užívať si život aj po zotmení. Už sme sa stali nezávislými na slnečnom svetle a dokážeme ho nahradiť. Umelé osvetlenie tak využívame už desaťročia, za ten čas sa zmenili aj typy svetelných zdrojov. Vývoj napreduje a dnes máme k dispozícii energeticky úsporné a ekologické svetlá. Hovoríme im LED –ky. Patria k tomu najmodernejšiemu, čo v tejto oblasti momentálne existuje. LED svetelné zdroje sa vyrábajú ako trubice, panely, žiarovky, pásiky či reflektory, ktoré sa uplatnia v domácnostiach, v administratíve, v obchodných centrách, na športoviskách, pri osvetľovaní verejných priestorov a podobne. Sú led pasy porovnateľné s predchodcami čo sa výkonu týka, a tak je možné ich využívať aj ako hlavné zdroje svetla, nielen na doplnkové osvetlenie. K životnému prostrediu sú veľmi šetrné, majú nízku spotrebu energie a ich použitie je veľmi variabilné.

  led-2953656_640

  LED pásiky sa stali obľúbené hlavne vďaka tomu, že ich inštalácia kdekoľvek je veľmi jednoduchá, je k tomu potrebná len obojstranná lepiaca páska a svetielka umiestnite takmer kdekoľvek. Mladí ľudia si vďaka nim dokážu v izbách vytvoriť náladovú atmosféru, pretože umožňujú takzvanú svetelnú hudbu, čo je vlastne plynulý prechod farebných odtieňov od teplej cez studenú až neutrálnu, ale k dispozícii majú aj modrú, zelenú, ružovú a žltú farbu pásika. Z nich je možné prispôsobiť si svetlo v miestnosti požiadavkám podľa momentálnej nálady či vytvoriť požadovanú atmosféru.

  stiahnuť (1)

  LED pásiky vydržia svietiť až 50 000 hodín, zapínanie a vypínanie je možné diaľkovým ovládačom a využitie je pri nasvietení kuchynskej linky, políc, zrkadiel, sadrokartónových podhľadov, dokonca aj interiér automobilov je možné nasvietiť týmito LED pásikmi, sú vhodné do vitrín v baroch či reštauráciách a, samozrejme, aj ako dekoratívne osvetlenie. Výberom tohto typu osvetlenia dosiahnete žiadaný efekt, ale aj niečo navyše, usporíte energiu a životné prostredie bude trpieť o niečo menej.

To Top