SPÔSOBY, AKO POTRESTAŤ DIEŤA

 • SPÔSOBY, AKO POTRESTAŤ DIEŤA

  20. 2. 2024 By 0 comments

  Pripravili sme si pre Vás najčastejšie typy trestov.

  1.      Sila
  Veľmi veľa rodičov trávi hodiny argumentovaním na tematických fórach o tom, či môže byť fyzická sila použitá ako metóda vzdelávania. Niektorí sú kategoricky proti a sú pripravení brániť túto pozíciu s penou v ústach, iní si myslia, že dieťaťu len jedna výchovná pomôže.

  dívky

  2.       Kričanie.
  A kričať na dieťa – môžete alebo nemôžete? Viacstranové fóra sú plné tém: „Kričím na dieťa: čo mám robiť?“. Tu sa názory líšia o niečo menej ako v otázke výpraskov, väčšina rodičov je proti kričaniu, potom sa hanbia za svoj únik emócií a veľa krát to v záchvate hnevu preženú.

  3.      Zastrašovanie.
  Všetci poznáme frázy v duchu „nebudete počúvať, dám Vás Babe Yage.“ A znova: „Všetko! Teraz vyhodím všetky tvoje hračky! . Obe sľuby sú nepraktické, dieťa po prvom nenaplnenom slove sa môže zastaviť, a uvedomiť si že nie sú reálne a nemusí vás brať vážne. Mnohí ale veria, že to pomáha. A dúfajú, že Baba-Yaga naozaj vezme neposlušné dieťa aspoň pár hodín.

  4.       Niečo zakážte.
  Zakážte obľúbenú hračku, zakážte sladkú čokoládku alebo cukríky, nenechajte ich ísť do kina – to rodičia robia často.  Zdá sa to celkom logické. Riadia sa totiž heslo oko za oko zub za zub.

  5.       Nechajte dieťa samé.
  Prečo kričať alebo bojovať, ak ho môžete jednoducho zavrieť do svojej izby? Nechajte dieťa samo pochopiť, čo spravilo a častejšie si to uvedomí skôr ako po kriku či bitke.

  dítě

  6.      Nechajte ho hanbiť sa v rohu.
  Ďalšia téma, o ktorej sa často diskutuje – je možné dať dieťa do rohu? Nie je nič lepšie ako prostriedok testovaný časom. Iní hovoria, že ich deti nestoja v rohoch a vo všeobecnosti sa hromadí negatívna energia. Kto má pravdu, je na vás. Skúste to ale aj na svojom dieťati.

  7.      Práca
  Ďalšou častou formou trestu je práca. Najčastejšie znie doma. „Teraz budete umývať riad tri týždne!. Tento trest je účinný lebo lenivé deti budú radšej dobré ako pracovité.

To Top