Skoncovanie s problematickou pleťou?

 • Skoncovanie s problematickou pleťou?

  25. 5. 2019 By 0 comments

  Každá žena, ktorej záleží na starostlivosti by mala vedieť, že základnými zásadami sú hydratácia, neustále čistenie, zdravá strava, vyhnutie stresu a hlavne kvalitný a dlhý spánok.

  stres.jpg

  Samozrejmosťou by mal byť hydratačný krém na deň i noc. Denní hydratačný krém by mal pozostávať z SPF faktoru, ktorý je potrebný kvôli slnečným lúčom, ktoré spadajú na tvár nie len počas letných, ale i zimných období. Zabráni aj tomu, aby vaša pleť nestarla kvôli pigmentovým škvrnám a vráskam, ktoré nie sú u žien vôbec žiadané. Je odporúčané nanášať si hydratačný krém ráno na vodou umytú pleť. Noční krém by mal byť hustejší, ako ten denní, pretože cez noc sa musí pokožka regenerovať.
  Čistenie pleti je zásadné, najmä ak sa maľuješ a máš na sebe mejkap. Treba myslieť na to, že nikdy neplatí výhovorka “Nemala som na to čas.” a to ani vtedy, ak si na nejakej zábave a pod.. Tvoja pleť čistenie potrebuje každý deň. Pred čistením pleti sa uisti, či máš poriadne umyté ruky. Pred každým dotykom tváre by mali byť ruky čisté. Ak používaš produkty, ktoré sa musia zmyť, zmývaj ich vlažnou vodou, pretože horúcou spôsobíš, že zničí kapiláry v pleti, kruhy pod očami a začervenanie. Studená zasa veľmi stiahne póry.

  zdravá snídaně.jpg

  Si to, čo ješ. Vzhľad tvojej tvári závisí aj od stravy. Nejde to určite bez nejakých nezdravých jedál, ktoré sú práve najlepšie ako napríklad pizza (ktorú si aj ja práve teraz vychutnávam). Nie je to žiadny problém vtedy, ak stravu vyvažuješ a ješ aj potraviny ktoré prospievajú tvojmu vzhľadu. Pozitívom pre pleť je aj víno a to konkrétne červené, keďže obsahuje antioxidanty. Nikdy to ale netreba preháňať.
  Stres? Môže sa prejaviť aj na nechtoch, trávení. Je potrebné si každý deň dopriať aspoň pár minút na niečo, čo ťa baví. Mysli pozitívne a vďačná ti bude aj tvoja pleť.
  Nie je to nonsens, že potrebuješ pre to aj dostatok spánku. Je podstatný aj pre organizmus. Minimálne 6 hodín spánku zabráni kruhom pod očami a zamedzeniu kolagénu, vďaka ktorému je pleť pružná.
  Mysli vždy na tieto základné veci, aby sa tvoja pleť zaobišla zbytočných problémov, ktoré mať vôbec nemusíš. Je to len na tebe, či prekonáš lenivosť a pustíš sa do starostlivosti.

To Top