Revízia elektroinštalácie alebo súčasné nároky sú stále prísnejšie

 • Revízia elektroinštalácie alebo súčasné nároky sú stále prísnejšie

  6. 12. 2019 By 0 comments

  V nejednom prípade je v spojitosti s bývaním doporučená revízia elektroinštalácie, najmä ak ide o bývanie, byt či dom s jej pravdepodobne starším systémom. Minimálne pôjde o zodpovednú kontrolu, či podlieha súčasným nariadeniam ako aj bezpečnostným a funkčným prioritám. Ak sa však ukáže, že je potrebná elektroinštalácia rodinného domu alebo bytu, aj tento faktor by ste mali zveriť do rúk odborníkom.v.jpg
  Vravíme najmä o situácii, ak je systém pôvodnej elektroinštalácie zastaraný a pýta si zmeny súvisiace s dnešnými požiadavkami.
  V spojitosti s revíziou a odhalením možných chýb vravíme o základe zabezpečeného komfortného bývania. Nedostatky elektroinštalačného systému dokážu byť takisto pomerne nenápadné a neviditeľné, no v takom prípade stačí málo a vznikne nečakaná porucha, skrat, v najhoršom prípade v dôsledku prepálenia hrozí požiar. A ani tento najhorší scenár žiaľ vôbec nie je vylúčený, skôr naopak.
  K spoľahlivému kompletnému prevereniu by sme mali zavolať revízneho technika. Z hľadiska bytových domov je revízia potrebná v pravidelnom intervale troch až piatich rokov.
  O to viac musíme byť zodpovednejší, pokiaľ ide o staršie domy alebo byty (cca 25 rokov), kde je patent elektroinštalácií pravdepodobne zastaraný z viacerých dôvodov. Už len fakt, že v minulosti sa veľmi často používali hliníkové vodiče, ktorých prevádzka je dnes už vylúčená! V minulom storočí hliník v danej spojitosti predstavoval finančne nenáročnú, avšak spoľahlivú voľbu. To ale bola doba, kedy sme v domácnosti ešte nemali automatickú práčku, umývačku riadu, mikrovlnku,… a toľko moderných spotrebičov v pravidelnej prevádzke tak, ako dnes.Papier, plán elektroinštalácie.jpg
  Logicky sú preto v súčasnosti požiadavky na elektroinštaláciu podstatne prísnejšie a prešli viacerými zmenami.
  Materiál vodičov musí mať vlastnosti, ktoré zabránia vzniku možného požiaru. Takisto celkový systém napájania musí hľadieť na fakt, že na jednu domácnosť je dnes zvýšený priemerný príkon a množstvo sústavne pripojených spotrebičov.

To Top