Predčasné nakupovanie vianočných darčekov

 • Predčasné nakupovanie vianočných darčekov

  2. 8. 2019 By 0 comments

  Je dôležité vedieť, pre koho kupujete darčeky. Niektorí ľudia nakupujú iba pre blízku rodinu a priateľov. Iní ľudia darujú vianočné maličkosti aj pre spolupracovníkov, kaderníkov, učiteľov a podobne.
  Nastavte si rozpočet. Začať môžete odložením malej sumy každý mesiac.Majte všeobecnú predstavu o tom, koľko miniete na každú osobu. Napríklad pravdepodobne utratíte viac peňazí za svoju najbližšiu rodinu ako za spolupracovníka.vánoční dárky.jpg
  Rozhodnite sa, aký darček sa hodí každej osobe na vašom zozname – osoby. Čo sa im páči? Filmy, knihy, oblečenie alebo hry? Majte hrubú predstavu o tom, čo by potešilo ľudí na vašom zozname. Zapíšte si nápady do svojho ďalšieho zoznamu – darčeky. Vypočujte si aj iných ľudí, aké majú oni predstavy o daroch. Tento zoznam si uschovajte v ľahko prenášateľnej podobe, napríklad zastrčený v peňaženke alebo šekovej knižke, aby ste si ho mohli rýchlo prečítať. Ak už by ste si fakt nevedeli rady  s tým, čo máte vlastne podarovať, tak    darčekové poukazy nemusia byť síce veľmi osobné, ale vždy sú skvelou voľbou. Odložte nabok „čo môžem urobiť dnes, odložím na zajtra“. Mnoho ľudí robieva nakupovanie na poslednú chvíľu. Namiesto toho si naplánujte pevné ciele, dátumy a časové harmonogramy.
  Majte nákupný plán. Možno nie ste typ človeka, ktorý má rád nakupovanie, alebo nemáte čas obzerať vianočné darčeky po celý rok. Namiesto toho odložte jedno časové obdobie, napríklad vymedzte určité víkendy počas roka.
  Pri ukrývaní darov buďte dôsledný a obozretný. Skrytie je najťažšia časť nákupu darčekov. Ak s danou osobou žijete, tak veci ukryte na miesta, kde daní zvedavci vôbec nechodia.nákupní centrum.jpg
   Kupujte ľuďom to, čo by chceli oni, nie nevyhnutne to, čo chcete vy, skúste sa vcítiť do danej osoby.  Nezabudnite si ponechať doklad k drahým veciam,  ktoré by bolo potrebné neskôr vrátiť alebo vymeniť. Určite vám umožnia výmenu alebo vrátenie peňazí bez toho, aby sa suma, ktorú ste zaplatili nejako pozmenila. Nesnažte sa celú peňaženku minúť na čo najdrahšie dary, veď aj tak najlepšie a najkrajšie veci sú zo srdca, pretože každého poteší už len to, že ste si na neho spomenuli.

To Top