Pozor na slnko!

 • Pozor na slnko!

  8. 1. 2019 By 0 comments

  Niektoré veci sa dokážeme naučiť, niektoré veci prídu skúsenosťami a na niektoré situácie nie sme pripravení nikdy. Taktiež to platí aj riadenie automobilu. V autoškole vás naučia ovládať auto a naučia vás dopravné predpisy. Skúsenosťami sa naučíte dokonalejšie ovládať auto, naučíte sa zvládať aj rôzne kritické situácie.
  Skúsenosťami sa taktiež naučíte predvídať, niektoré situácie sa vám stanú rutinnou záležitosťou. Napriek tomu sa z času na čas vždy vyskytne situácia, na ktorú nie ste pripravení a na ktorú musíte zareagovať svojou improvizáciou. Viete správne reagovať? Viete sa z následných situácii aj patrične poučiť?

  slunce

  Jazda proti slnku

  S týmto máme všetci svoje skúsenosti. Jedná sa totiž o pravidelný jav. Každý šofér si to zažil avšak nie každý sa patrične poučil. Jazda proti slnku je nepríjemná, ale dá sa na ňu zvyknúť. Prižmúrite oči, zatnete zuby a idete. Takto to opakujete stále dookola. V poriadku, aj to je spôsob, ako sa vysporiadať s touto situáciou. Nebolo by však lepšie zabezpečiť si kvalitné slnečné okuliare a netrápiť zbytočne svoj zrak?

  Polarizačné slnečné okuliare

  Jediný typ slnečných okuliarov, ktoré sú schopné raz navždy vyriešiť problematiku jazdy proti slnku, sú okuliare s takzvanými polarizačný sklami. O čo ide? Sú to slnečné okuliare, ktoré majú špeciálne sklá, prispôsobené na filtrovanie určitého žiarenia. Totiž pri jazde proti slnku vzniká jeden nepríjemný fenomén. Ide o odraz svetla na asfalte. Pretože nás ako šoférov a vodičov častokrát ani tak veľmi neoslňuje slnko samotné, ako práve jeho odraz z lesklého povrchu asfaltu. Ten je poriadne potrápiť naše oči!

  sluneční brýle

  Práve na to slúžia polarizačné sklá slnečných okuliarov. Polarizačné sklá dokonca nemusia byť ani z tmavého skla a nemusia spĺňať funkciu tlmiacich slnečných okuliarov. Môžu to byť aj štandardné priehľadné sklá, či dokonca dioptrické okuliare.
  Nemusíte sa teda trápiť pri šoférovaní, ani nemusíte následne trpieť únavou a svrbením suchých viečok. Stačí si zakúpiť okuliare s vlastnosťami polarizácie svetla a tento problém máte raz navždy vyriešený.

To Top