Poznáte Duolingo?

 • Poznáte Duolingo?

  2. 2. 2019 By 0 comments

  V roku 2012 bola spustená aplikácia zameraná na výučbu cudzích jazykov s názvom Duolingo. Jej popularita neustále rastie. Je navrhnutá tak, aby študenta jazyk skutočne naučila. Aspoň sa o to zrozumiteľným spôsobom pokúsi. V roku 2013 ju spoločnosť Apple ohodnotila ako aplikáciu roka. Stalo sa tak vôbec prvý krát, že toto ocenenie získala aplikácia zameraná na vzdelávanie.   

  student

  Ako funguje Duolingo?

  Hravou, ale nie detskou formou sa snaží naučiť a pochopiť cudzí jazyk. Slovíčka, gramatika, jednoducho všetko. Každá lekcia je tematicky rozdelená, ich delenie je nastavené tak, aby ste postupne získavali vedomosti a slovnú zásobu z každej oblasti. Lekcie sú bodované. Získané body sa sčítavajú. Ak urobíte chybu, systém sa k nej vráti toľko krát,koľko bude potrebné. K dispozícii sú aj opakovacie lekcie. Jedna lekcia má 14 až 20 otázok a trvá 5 – 7 minút.

  Zaujímavé fakty

  Bezplatnú vzdelávaciu platformu v súčasnosti ju využíva približne 120 000 000 študentov. Celkový počet všetkých užívateľov bol v minulom roku 300 miliónov. Denne si aplikáciu otvorí 25 miliónov ľudí vo svete.  Univerzita v New Yorku oznámila, že 34 hodín strávených výučbou v aplikácii sa rovná jednému semestru výučby cudzieho jazyka. Bežný užívateľ používa aplikáciu 10 minút denne.Najpopulárnejším kurzom je výučba španielskeho jazyka z angličtiny.

  mobil

  Online vzdelávanie

  • Študovať sa dá takmer všetko. Stačí len zadať do internetového prehliadača a ponuka je priam nekonečná.
  • Nie je potrebné nikam chodiť.Z pohodlia domova sa dostanete k výuke, materiálom a k všetkému, čo k učeniu potrebujete. Z tohto pohľadu je to veľmi pohodlné.
  • Online vzdelávanie a Váš životopis sa výborne dopĺňajú.Absolvovaniu kurzu z vlastnej iniciatívy zatraktívni CV
  • Trénujete samostatnosť a spoliehate sa z veľkej časti len a len na seba.Aj v tom, či kurz vôbec dokončíte.
  • Finančne výhodné.

To Top