Posúvateľné sklenené dvere

 • Posúvateľné sklenené dvere

  16. 11. 2021 By 0 comments

  Pokiaľ máte menší dom, byt alebo hocijakú inú miestnosť či budovu a chcete, aby vyzerala o niečo lepšie, skúste vymeniť bežné drevené dvere za tie zo skla. Týmto spôsobom dokážete jednotlivé miestnosti a priestory aspoň opticky zväčšiť, pretože sklo prepúšťa denné svetlo, ktoré vizuálne ovplyvňuje veľkosť. Okrem toho sa takéto sklenené dvere ľahko čistia i udržiavajú a stačí na nich používať klasické čistiace a leštiace prípravky na povrchy zo skla. Nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť ako niektoré druhy drevených a iných typov dverí a nehrozí, ani že sa ľahko rozbijú. Podľa toho, kde presne chcete sklenené dvere inštalovať sa upravuje odolnosť skla. Napríklad na dvere, ktoré majú slúžiť ako vchodové sa využíva špeciálne tvrdené, odolné a bezpečnostné sklo.

  Posúvacie dvere

  Čo sa týka druhov sklenených dverí, viete kúpiť sklenené posuvné dvere alebo klasické otváracie dvere do strany. Posuvné dvere zo skla sú ideálnym riešením do šatníkov, sprchových kútov alebo do hál, chodieb a iných priestorov, ktoré sú stiesnené, úzke a príliš malé, pričom bežné otvárateľné dvere do strany by sa do nich nedali inštalovať. Pri kúpe dverí zo skla sa môžete rozhodovať aj medzi jeho rôznymi povrchovými úpravami. Najčastejšie úpravy povrchov skla sú bežné priehľadné, matné, pieskové, prípadne kombinácia predchádzajúcich skiel dokopy.

  Nepriehľadné sklo

  Taktiež môžete kúpiť i pestrofarebné sfarbené sklo, či sklo s rozličným nálepkami, fóliami a vzormi vyrytými pieskovaním, laserom a inou metódou. Nepriehľadné, matné a grafickými prvkami upravené sklenené dvere sa zväčša používajú v spálni, detských izbách, sprche alebo v takých miestnostiach, kde chceme zachovať určité súkromie. Vyhotovenie takýchto sklenených dvere sa teda dá prispôsobiť vašej fantázií a vyrábajú sa aj na mieru, takže ak treba prispôsobiť ich veľkostné rozmery, dajú sa upraviť aj tie.

To Top