Populárny typ zábradlia oživí vaše priestory

 • Populárny typ zábradlia oživí vaše priestory

  24. 8. 2020 By 0 comments

  Existuje spôsob, akým dokážeme svoje priestory obohatiť nielen o estetickú, ale takisto o funkčnú stránku použitím jedného doplnku. Konkrétne v priestore, v ktorom sa nachádza schodisko alebo balkón môžeme použiť nové nerezove zabradlia.

  • Táto voľba je nielen štýlová, ale zábradlie z nerezovej ocele je známe napríklad aj svojou odolnosťou a dlhou životnosťou.
  • Takisto nevyžaduje náročnú údržbu, čo je jeho ďalšia oceniteľná vlastnosť.

  schodisko, schody

  Funkčným spôsobom sa využívajú v interiéroch ako aj v exteriéroch.

  Vo vnútorných priestoroch oceníme ich estetický dizajn, v tých vonkajších hlavne ich schopnosť odolávať náročnejším exteriérovým podmienkam. Či už vravíme o schodiskách, balkónoch alebo terasách.

  Pod pojmom odolnosť si v tomto prípade predstavíme hlavne schopnosť nerezového zábradlia odolávať mechanickému poškodeniu, ale aj nárazom a faktorom, ktoré by iná alternatíva (napr. drevo) nemusela spoľahlivo ustáť. Navyše v spojitosti s daným zábradlím vravíme o jednoduchej starostlivosti, prakticky len o odstránení nečistôt a občasnom pretrení špeciálnym prípravkom na nerez v prípade, ak chceme, aby si udržiavala svoju pôvodnú lesklosť.

  Za zmienku však stojí ich stabilita a fakt, že z hľadiska bezpečnostného doplnku na schody alebo balkón je táto vlastnosť prioritná. Ako aj to, že nerezové zábradlie spoľahlivo odoláva vibráciám a spomenutým nárazom. A pripomeňme, že schodisko bez tohto doplnku pôsobí nekompletne. Po praktickej stránke ako aj z hľadiska dizajnu. V podstate stačí, ak si predstavíme chôdzu po schodoch bez tohto potrebného istenia. Je to ako predstava z hororu.

  schodisko, zábradli

  S materiálom, akým je nerezová oceľ si spravidla spájame kvalitu a konkrétny materiál je obľúbený vo viacerých segmentoch. Uplatňuje sa takisto v stavebníctve a častokrát v prvkoch, akým sú zábradlia vďaka vlastnostiam, ktoré boli spomenuté.

  • Špeciálna nerezová oceľ je navyše správnym riešením, ak plánujete tento bezpečnostný a zároveň dekoračný doplnok umiestniť do vonkajších priestorov.

To Top