Nástrahy, ktoré číhajú na vášho chlpáča : SCHODISKO

 • Nástrahy, ktoré číhajú na vášho chlpáča : SCHODISKO

  17. 6. 2019 By 0 comments

  Rozhodli ste sa oživiť svoj život, tak ste si domov priniesli roztomilé šteniatko? V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že pes potrebuje rovnakú dávku pozornosti a starostlivosti ako malé dieťa. Nebudeme sa venovať kŕmeniu, venčeniu, kúpaniu a iným povinnostiam spojeným s vašim chlpáčom. Pozrieme sa však na o nič menej podstatnú vec, a to bezpečnosť vo vašej domácnosti. Zameriame sa konkrétne na asi najnebezpečnejšiu časť príbytkov, a to schodisko.

  Aj psy sa musia naučiť chodiť
  Teraz sa na chvíľku zamyslite. Ak by ste mali doma malé dieťa, ktoré začalo loziť alebo sa pokúša o svoje prvé kroky, nechali by ste ho jeho prvé pokusy vykonávať na schodoch? Pravdepodobne nie. Aj keď šteniatka pôsobia veľmi zdatne a obratne, v skutočnosti to tak nie je. Podobne ako malé deti, sa musia aj oni, naučiť chodiť a behať. Ak teda máte vo svojom príbytku schodisko, musíte vášmu psovi zabrániť naňho loziť.
  Drevené interiérové schody so zábradlím
  Praktickejšie riešenie
  Zabrániť psovi chodiť na schody je síce nemožné, avšak veľmi náročné. Museli by ste na ich spodnú časť namontovať dvierka. Omnoho praktickejším a pohodlnejším riešením je kvalitné zábradlie na schody. Takto nemusíte za svojim miláčikom neustále pobehovať a kontrolovať či nespadol z tejto nebezpečnej časti vášho domu. Navyše sa skôr naučí po schodoch chodiť, takže uľahčíte život nie len vám, ale i vášmu chlpáčovi.
  Borderská kólia prehnutá cez zábradlie
  Aké zábradlie ?
  V podstate je to úplne jedno. Vyberajte také, ktoré sa bude do vašej domácnosti hodiť, teda sa vám bude páčiť, no zároveň splní aj praktickú funkciu. Veľmi dobrým riešením je napríklad sklenené zábradlie alebo sklo kombinované s hliníkom. Cez takéto zábradlie nemá zviera ako prepadnúť. Tieto materiály zároveň patria k veľmi odolným a taktiež estetickým. Hodia so do moderne ladených exteriérov, ale taktiež do tých, kde sa takpovediac zastavil čas.

To Top