Naša ženská cyklickosť

 • Naša ženská cyklickosť

  19. 1. 2019 By 0 comments

  Náš menštruačný cyklus má štyri fázy, ktoré sa od seba výrazne odlišujú:

  1. – 7. DEŇ … REFLEKTÍVNA FÁZA
  V tejto fáze sa fyzicky regenerujeme a dobíjame si energiu. Prijímame veci tak, ako sú. Sme vyrovnané a pokojné. Sme ponorené do svojho vnútra a dôverujeme tomu, čo tam nachádzame.
  Čo najlepšie môžeme teraz pre seba urobiť? Doprajme si voľno, odpočinok a chvíle v nečinnosti. Fyzicky sa zastavme. Zjednodušme si v tejto fáze čo najviac život, aby sme sa do ničoho nemuseli nútiť. Vysvetlime ľuďom, prečo nemajú momentálne našu plnú pozornosť.

  žena

  8. – 13. DEŇ … DYNAMICKÁ FÁZA
  Sme akčné, plánovité, rýchlo sa učíme, zvládame viacej vecí naraz, máme chuť presadzovať sa a konať. Máme nižšiu potrebu spánku a oddychu. Máme veľa energie.
  Ako to využiť? Choďme čo najviac von z domu medzi ľudí, ale dávajme si pozor, aby sme sa nesprávali k ľuďom necitlivo, pretože teraz sme zamerané na výkon. Plánujme, presadzujme svoje nápady, stojme si za svojimi stanoviskami. Organizujme svoj čas. Doháňajme zameškané. Tento čas je najvhodnejší aj so skoncovaním zlozvykov.

  14. – 20. DEŇ … EXPRESÍVNA FÁZA
  Teraz sme nesebecké, uprednostňujeme záujmy iných pred svojimi. Sme starostlivé, láskavé, empatické. Veľmi dobre komunikujeme, počúvame, podporujeme. Svedčí nám domáce prostredie.
  Ako sa podľa toho zariadiť? Trávme čas so svojimi blízkymi. Prejavujme im svoje city, dotýkajme sa navzájom. Stretávajme sa aj s inými ľuďmi, nadväzujme kontakty, pomáhajme im, využime tento čas na vyjadrenie toho, ako sme im vďačné a buďme vďačné aj za samé seba.

  mladá žena

  21. – 28. DEŇ … KREATÍVNA FÁZA
  V tejto fáze sme často bezdôvodne podráždené a máme výkyvy nálad. Sme precitlivené na kritiku a chceme mať vo všetkom pravdu. Nemáme dostatok trpezlivosti, empatie a sme menej tolerantné. V kombinácii s tým, že máme chuť byť v tomto čase priame, toto nie je vhodný čas na riešenie konfliktov.
  Čo s tým? Naše telo potrebuje teraz spomaliť, takže oddychujme, kedy sa dá, a doprajme si viac spánku. Udržujme si rovnomernú hladinu cukru v krvi častejšími, ale menšími dávkami jedla. Tvorme. Práve sú naše srdiečka otvorené, máme veľa nápadov, intuície, predstavivosti a tvorivej mysle.

To Top