Najväčšie burzové obchody všetkých čias

 • Najväčšie burzové obchody všetkých čias

  20. 2. 2024 By 0 comments

  Väčšina obchodníkov pôjde s trendom trhu. Skvelé obchody sú to, na čom sú založené niektoré z najväčších filmov na Wall Street. Najlepšie knihy na Wall Street pravidelne prijímajú lekcie, ktoré tieto obchody ponúkajú.  Avšak, ak chcete naozaj profitovať spôsobom, ktorý spôsobí, že burzoví veteráni otočia hlavu v šoku, musíte byť odvážni. Neveríte tomu? Pozrite sa na príbehy uvádzané nižšie.

  burza

  Jesse Livermore a jeho 100 miliónový obchod
  Bezpochyby, jednou z najväčších akcií, ktoré sa kedy uskutočnili, bola divoká stávka finančného génia, Jesse Livermora. Bol to majster na krátkych pozíciách na trhu, pričom jeho prvý náhodný krátky predaj bol predaj Pacifickej únie krátko po zemetrasení v roku 1906.

  Livermoreho využil ďalšiu udalosť, ktorá sa stala v roku 1929, keď si uvedomil, že akcie sa stali príliš špekulatívne na to, aby zostali stabilné. Jeho obchodovanie vtedy spôsobilo zlyhanie spoločnosti Wall Street. Hoci mu v roku 1934 zakázali obchodovať v Chicagu, Livermore mal ešte jednu z najväčších záťahov v histórii – a jeden z najväčších burzových obchodov, ktoré sa kedy uskutočnili pred Veľkou hospodárskou krízou.

  David Tepper stavil na banky

  V roku 2009 zasiahla banková kríza. Niektoré z najdlhšie trvajúcich bánk na svete, ako napríklad Bear Stearns a Lehman Brothers, zablokovali svoje brány. Bol to najnevhodnejší čas, kedy investovať do bankovníctva.

  peníze

  Všetci boli rozptýlení z turbulencií, ktorým čelili banky, okrem Davida. David Tepper sa v tom čase rozhodol presunúť do bankovníctva. Bol to odvážny krok vzhľadom na to, že väčšina ľudí bola úplne presvedčená, že čoskoro sa banky uzatvoria.
  Dnes je zrejmé, že to bol jeden z najväčších burzových obchodov, ktoré sa kedy uskutočnili, pretože to bolo považované za riskantný krok. Stávka sa Tepperovi výrazne splatila s celkovým ziskom 7 miliárd dolárov.

  Predvídavý John Paulson
  John nebol svojho času videný ako veľký hráč na Wall Street. To všetko sa zmenilo, keď si všimol hroziacu krízu na americkom trhu s bytmi a urobil jeden z najväčších obchodov na burze v histórii. Paulson si včas začal uvedomovať, že hypotéka na trhu s nehnuteľnosťami na bývanie sa ukázala ako toxická. Realizoval obchody swapov na úverové zlyhanie vo výške 150 USD. To sa mu mimoriadne vyplatilo, keď sa ukázalo, že zisky bánk neboli to, čo sa očakávalo. Do konca roka 2007 získali Paulson a jeho skupina viac ako 15 miliárd dolárov.

To Top