Mastné vlasy - ich príčina

 • Mastné vlasy – ich príčina

  12. 4. 2018 By 0 comments


  1. Prílišne dotýkanie sa vlasov
  Rovnako ako neustále sa dotýkanie vašej tváre môže zhoršiť vyrážky tak aj dotýkanie vlasou môže zhoršiť ich mastenie.

  dívka

  2. Časté umývanie
  Áno, umyjete ich, aby ste očistili mastnotu, ale pomôže to iba nachvíľku. Bohužiaľ denné šampónovanie môže zbaviť vlasovú pokožku svojich prírodných olejov – takže produkuje viac v snahe ich nahradiť. Skúste umývať vlasy najmenej každý druhý deň, alebo dvakrát za týždeň. Vaše vlasy vám neskôr poďakujú.

  3. Kondicionér
  Buďte opatrní pri kondicionéri. Možno používate kondicionér, ktorý je príliš ťažký pre váš typ vlasov. Alebo si ho možno nesprávne nanášate. Vyhýbajte sa nanášaniu kondicionéra na pokožku vlasov, zamerajte sa hlavne na ich konce. Kondicionér môže vlasy zaťažovať. Pokiaľ nemáte zničené konce vlasov najlepšie je sa úplne kondicionéru vyvarovať.

  4. Česanie
  Časté česanie vlasov môže stimulovať produkciu oleja, ktorý na prvý pohľad vyzerá lesklý, ale čoskoro bude vyzerať mastne. Pri česaní sa zamerajte hlavne na konce a nie na korienky. Vlasy si češte iba keď to je naozaj nutné.
  5. Vaša kefa na vlasy môže byť špinavá

  Vaša kefa na vlasy môže obsahovať zvyšky vlasových produktov a aj mastnotu. Treba ju pravidelne čistiť.

  6. Vaša kefa na vlasy je plná vlasov
  Zo starých vlasov môžete prenášať mastnotu na čerstvo umyté vlasy. Preto čistite kefu od vypadnutých vlasov každý deň.

  hřeven

  7. Použitie nesprávnych produktov
  Možno si vyberáte výrobky, ktoré nie sú vhodné pre váš typ vlasov. Vyberte si vždy prípravky, ktoré sú určené pre mastné vlasy. Vyhnite sa tým, ktoré sľubujú lesk a vyživenie, tie sú vhodné pre suché alebo matné typy vlasov.

  8. Detoxikácia vlasov
  Niektoré výrobky môžu spôsobiť upchatie pokožky hlavy, ako napríklad suchý šampón. Odstráňte zvyšky produktov pomocou produktu, ktorý je určený na exfoliáciu pokožku hlavy. Môže to vašim vlasom pomôcť.

To Top