Malá inšpirácia do vašej záhrady

  • Malá inšpirácia do vašej záhrady

    3. 9. 2019 By 0 comments

    Rada by som sa s vami podelila o jednu inšpiráciu, ktorú som mala možnosť vidieť u svojich známych. Boli sme k nim pozvaní na opekačku. Na miesto sme dorazili ešte počas dňa, takže sme si najprv na ich záhrade nevšimli nič zvláštne. To sa ale zmenilo po zotmení. Po celom pozemku mali urobené chodníky so zámkovej dlažby. Za svetla som úplne nerozumela tomu, prečo si okolo nich urobili také mini obrubníky. Keď však zašlo slnko, všetci sme to veľmi rýchlo pochopili. Na tých, akože, obrubníkoch boli nalepené farebné LED pásky. Farebné svetielka v tme.jpgNeviem ako si to predstavujete vy. Keď som totiž o tomto dizajnovom prvku hovorila kamarátke, povedala, že to musí vyzerať veľmi gýčovo. To ale vôbec nebola pravda. Svietiace chodníčky boli veľmi estetické a do záhrady zapadali priam dokonale.
    Keďže sa mi tento detail veľmi zapáčil, hneď som začala zisťovať čo a ako. Ak by ste si chceli niečo podobné na pozemku zriadiť aj vy, nie je to nič náročné. Podstatné je najmä to, aby ste so zaobstarali naozaj kvalitné LED pásky, ktoré môžu byť používané aj v exteriéri. To je naozaj dôležitý faktor. Ak by ste si vonku dali pásiky určené do interiéru, s veľkou pravdepodobnosťou, by istú chvíľku vydržali. No naozaj len istú chvíľku.led pásek.jpg
    Na to, aby ste ich mohli použiť na „oblepenie“ chodníkov, budete potrebovať niečo, na čo ich môžete nalepiť, teda spomínané obrubníky. Keďže mám tento projekt už za sebou, môžem vám s istotou povedať, že betón nie je dobré riešenie. Lepidlo na pásikoch síce najprv držalo, no po dni pásky odpadli. Vo všeobecnosti je lepšie používať hliník alebo iný kov, ktorý sa postará aj o to, aby sa LEDky zbytočne neprehrievali. Aj v tomto smere, kupujte naozaj kvalitné pásiky, pretože tie za euro vo výpredaji zo supermarketu, ani neprilepíte a už sa odlepia. Pokiaľ vás táto efektná drobnosť zaujala, určite si ju vytvorte aj na svojej záhrade. Svietiace pásiky vyzerajú v tme výborne a navyše vás takýto projekt nebude stáť ani veľa peňazí.

To Top