Ľadvinky sú späť

 • Ľadvinky sú späť

  25. 1. 2019 By 0 comments

  Malé kapsičky upevnené opaskom okolo pása hlásia veľký návrat. Tento módny fenomén bol na výslní od 80. do 90. rokov.  Neskôr upadal do zabudnutia a dokonca sa stal, hlavne u Čechov, synonymom nevkusu. Je však isté, že sa náš malý zázrak využíval už dávno pred tým ako sme o ňom prvý raz počuli. Veď aj americký indiáni si ľadvinku vyrábali z kože a nosili ju aj dámy vo viktoriánskych časoch, keď chceli zvýrazniť svoj uzučký pás. Nedávno sa začali ľadvinky nenápadne zjavovať na fotografiách zahraničných celebrít. K nim sa začali pridávať aj tie slovenské. A dnes je nosenie tejto malej kabelky zase in.

  ledvinka

  Oproti rokom minulým kedy sa ľadvinka nosila len okolo pása ju dnes môžete umiestniť kam len chcete. Kreativite sa medze nekladú. Vďaka malým rozmerom ju môžete nosiť takmer neustále a na výber je toľko typov, že sa hodí na každú príležitosť. Hlavne v zahraničí sa na prvé miesto kladie pohodlnosť a tú ľadvinka poskytuje. U nás sa možno ešte nájdu odporcovia, ktorí ju budú nejaký čas považovať za nevkusnú, ale neskôr jej iste podľahnú.

  kožená ledvinka

  Predpoklad ešte väčšieho boomu ľadviniek pramení aj z toho, že ju začali vyrábať a do svojich kolekcií zaraďovať veľké módne domy a svetoví návrhári. Ľadvinka je právoplatná kabelka a navyše vôbec nezavadzia nech si ju dáte kdekoľvek. Nikdy ňou nie ste obmedzený v pohybe a vojde sa do nej všetko potrebné, dokonca aj do najmenších typov. Výber materiálov, dizajnu a prevedenia je neobmedzený. Ak si predsa len nevyberiete, ale chcete vyskúšať aké je to nosiť ľadvinku, môžete si ju vyrobiť aj sami. Stačí k tomu hociktorá vaša malá kabelka, cez ktorej úchytky umiestnite opasok. Vyrobíte si tak módny kúsok, ktorého vizuál záleží len na vás. Opasok môže byť pokojne inej farby a z iného materiálu ako kabelka. Takto bude pôsobiť ešte zaujímavejšie.

  A ktoré ľadvinky sú najviac trendy? Tie ktoré majú čo najmenšie rozmery. Uvidíte, že aj malá upúta pohľady okoloidúcich. Zapínanie nemusí byť len na zips, módne sú rôzne gombíky a vnútorné zapínanie. Ľadvinku môžete nosiť okolo pása, prehodenú cez rameno ako bežnú kabelku, alebo ju prehodiť cez hruď. Nebojte sa ani nezvyčajných tvarov, či farieb, takto si oživíte každý outfit.

To Top