Koláč, ktorý vždy poteší

 • Koláč, ktorý vždy poteší

  16. 7. 2018 By 0 comments

  Všetky ženy, ktoré doma varia poznajú pocit keď už nevedia čo. Nevedia vymyslieť nové recepty každý deň tak aby si každý pochutil. Pýtajú sa svojich detí či manžela, čo by mali variť, stále dookola no oni vždy odpovedia, že to je jedno.
  Ak kvôli vymýšľaniu hlavného chodu alebo iným povinnostiam, často nestíhate pripraviť nejaký sladký dezert pre vašu rodinu, prečítajte si zopár typov na sladké no zároveň rýchle dobrôtky pre vašu rodinu.

  koláč

  Na prvom mieste sa umiestnil perník. Nepoznáme človeka, ktorému by táto dobrota nechutila. Cesto je rýchle a jednoduché, dokonca nepotrebujete ani veľa ingrediencií. Stačí vám len mlieko, olej, múka maslo, kakao a samozrejme na vrchu nesmie chýbať džem alebo lekvár, či rozpustená čokoláda.

  Ďalším koláčom, ktorým nikdy nič nepokazíme je bublanina. Bublaninu môžete robiť aj každý druhý deň a nikdy sa jej neprejete. Najlepšie sú v sezóne, keď je čerstvé ovocie v záhrade a vy tak môžete do svojej bublaniny pridať jahody, maliny, černice, čučoriedky, viničky, marhule, broskyne, no proste ovocie aké vám len napadne. Ak však dostanete chuť na jednoduchú a rýchlu bublaninu v zime, nie je to žiaden problém. Namiesto čerstvého ovocia môžete použiť to, ktoré ste si v lete zavarili. Po upečení nezabudnite bublaninu ozdobiť čerstvým ovocím či aspoň práškovým cukrom.

  muffin

  Ak máte ozaj nedostatok času na pečenie, uvarte vašim deťom jednoduchý puding, ktorý sa dá naaranžovať rôznymi spôsobmi. Vždy dajte na spodok pohára trochu sladkého sirupu či šťavy z kompótu, na to nalejte jeden druh pudingu, napríklad čokoládový, potom naukladajte ovocie podľa chuti a zalejte jahodovým či vanilkovým pudingom. Na vrch poukladajte znova ovocie a šľahačku. Ak nemáte čerstvé ovocie, znova môžete použiť kompótové alebo aspoň detské piškóty. Dezert je za pár minút hotový a každý ma svoj vlastný pudingový pohár.

To Top