Jeden pádny dôvod, prečo by ste mali schudnúť

 • Jeden pádny dôvod, prečo by ste mali schudnúť

  27. 9. 2019 By 0 comments

  Obezita môže byť smrteľná. Ak by sme aj nemaľovali čerta na stenu, nemôžeme povedať, že je zdravá alebo bezpečná. V nasledujúcich riadkoch si uvedieme jeden z dôvodov, prečo by ste mali svoju váhu, a to čím skôr, dostať do normálu.Tučná žena v čiernych plavkách stojí na pláži pri mori.jpg

  Jeden krok k problémom

  Ak trpíte nadváhou, ste naozaj len jeden malý krôčik od toho, aby sa u vás objavili varixy http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php. Ak tomuto cudziemu slovíčku nerozumiete, tak hovoríme o kŕčových žilách a ich poslednom, teda najzávažnejšom štádiu. Zdravie vašich, to je práve ten pádny dôvod, prečo by ste určite mali schudnúť. Pamätajte, že nemusíte mať žiadnu genetickú predispozíciu na vznik kŕčových žíl. Aj samotná obezita je dostatočne závažný faktor na to, aby k ich vzniku došlo.

  Sú nebezpečné

  Je priam vtipné, koľko ľudí je presvedčených, že kŕčové žily sú iba o tom, že nevyzerajú dobre. V skutočnosti však ide o závažné ochorenie. Viete kde môžete skončiť, ak kŕčové žily nebudete riešiť? Doslova a do písmena, v márnici. Kŕčové žily môžu spôsobiť vznik trombu, teda krvnej zrazeniny v žile. Tá sa môže kedykoľvek pohnúť a začať putovať po vašom tele. Ak sa jej podarí dôjsť do pľúc alebo do srdca, tak je koniec.Ľudské bosé nohy v piesku.jpg

  Nadváha a kŕčové žily – ako ich liečiť

  Ak trpíte nadváhou, liečba kŕčových žíl musí prebiehať trošku inak. Nemôžete sa začať len tak hýbať, to by ste svojim nohám ešte priťažili. Určite sa nevyhnete noseniu kompresných pančúch a používaniu gélov. Jednoznačne však nič neliečte sami. Choďte k cievnemu a on vám povie najlepšie, čo, kedy a ako robiť. V prípade obéznych ľudí, je však určite na mieste okamžité odstránenie kŕčových žíl, a to i vtedy, keď sa nachádzajú iba v prvom štádiu.
  Nemyslite si, že ak si necháte žily odstrániť, tak vaša práca skončila. Základom je to, aby ste čím skôr schudli. Iba tak sa môžete vyvarovať tomu, aby sa na vašich nohách varixy objavili opätovne.

To Top