Icebug

 • Icebug

  4. 11. 2018 By 0 comments

  Ako sme spomenuli vyššie, značka Icebug® pochádza zo švédska a je svetovým lídrom vo výrobe zimnej, vychádzkovej, bežeckej a trakčnej obuvi. Ľudia, ktorí stoja za vznikom tak úspešnej firmy však začínali veľmi skromne. Ich jediným cieľom bolo pomôcť športovcom tak, aby vďaka kvalitnej obuvi mali možnosť vybehnúť von napriek nepriaznivému počasiu. Práve vďaka novo vyvinutým technológiám dokážu znížiť riziko úrazu a zároveň stále zachovať prirodzený štýl chôdze a behu. Ich logom je obrázok malého chrobáka, ktorý bol v skutočnosti inšpirovaný kôrovcom, ktorý má schopnosť pohybovať sa po ľade akýmkoľvek smerom bez toho, aby spadol.

  vlajka

  Aby mali aj topánky podobnú schopnosť a zvládli zabezpečiť istý pohyb aj na menej stabilných, či mokrých povrchoch, vyvinula firma unikátnu pryžmovú zmes, ktorá v kombinácii so špeciálnymi inteligentnými gripmi zaisťuje dokonalú trakciu. Toto všetko nájdete zakomponované v podrážke od značky Michelin, ktorá poskytuje najlepší zimný záber zo všetkých podrážok ,ktoré je možné dostať na trhu. Vložky Comfort Foam, ktoré nájdete v topánkach sú vyrobené z takzvanej EVA (etylénvynilacetát) peny. Ide o polymér s nižšou hustotou, ktorý napriek nízkej hmotnosti zaručuje pružnosť, mäkkosť a tiež vynikajúce tlmenie na nerovnom povrchu.

  Zložité technologické postupy sa odrážajú nielen na zvršku či vnútre topánky. Keďže Icebug vyrába obuv pre rôznorodé športové aktivity, tak využíva rôzne druhy membrán.

  turista

  Comfort zone                        Obuv označená týmto logom je vynikajúco izolovaná. Vzhľadom na vonkajšie počasie zaisťuje optimálnu reguláciu teploty chodidla.
  Non absorbing                      Ide o jeden z typov nenasiakavých materiálov. Ich hlavnými výhodami sú ľahkosť a stabilita. Aj pri maximálnom premočení obuvi si pomocou tejto technológie topánka zachováva svoju nízku hmotnosť.
  Water resistant                     Sú to materiály, ktoré sú vysoko odolné voči vode a tak poskytujú ochranu voči vonkajším poveternostným vplyvom. Jednou z najväčších výhod je schopnosť prepúšťať molekuly vodnej pary, čím je zabezpečená priedušnosť materiálu.
  Waterproof                           Takto označené topánky sú stopercentne vodeodolné (10 000mm vodného stĺpca), no zároveň priedušné. Takto zabezpečená obuv perfektne obopína chodidlo.
  Gore-tex®                               Najkvalitnejšia a zároveň najviac prepracovaná membrána na trhu, ktorá je prakticky nepriepustná pre tečúcu vodu.

To Top