Domáce zviera ku deťom

 • Domáce zviera ku deťom

  10. 10. 2018 By 0 comments

  Väčšina ľudí sa za život rozhodne pre nejaké zvieratko do domácnosti. Hlavne rodičia chcú urobiť radosť svojim ratolestiam a zaobstarajú im domáceho maznáčika, ktoré naučí deti aj zodpovednosti. Zvieratko vám zlepší náladu, keď sa vrátite z práce. Ak máte kladný vzťah k zvieratám, túto voľbu určite neoľutujete. Ale stále ide o živé zvieratko, preto je potrebné nájsť si čas na starostlivosť a rátať aj s niekedy nemalými finančnými výdavkami na krmivo a veterinára. A aké zvieratko je vhodné k deťom?
   
  štěně

  Pes                                          Samozrejme najvhodnejší a najláskavejší domáci miláčik je práve pes. Rás je niekoľko a každý je vhodný na niečo iné. Avšak platí, že záleží len na výchove majiteľa, ktoré plemeno sa hodí k dieťaťu. Ak však bývate v byte po veľkých plemenách, ktoré potrebujú aktívny pohyb sa nepozerajte. Najvhodnejší je Maltezák, Yorshirský teriér či Shi-tzu. Ak máte možnosť výbehu v dome, k deťom je vhodný Pittbul. O tomto plemene sa vedú rôzne predsudky, ale sú to veľký ochranci a k deťom sa správajú starostlivo. Svoju rodinu milujú a ochraňujú.
   
  Králik                                     Pre rodiny, ktoré nemajú so psami skúsenosti je lepšie k malým deťom zaobstarať králika. Ide hlavne o čas venovaný domácemu miláčikovi. Kým psa treba trénovať, učiť aspoň základne povely a venovať mu väčšinu času dňa, malému králičkovi stačí klietka s podstielkou, stravou a hračkou. Klietku je potrebné čistiť pár krát do týždňa. Ak však kúpite záchod s granulami a naučíte vykonávať potrebu vášho maznacika len doň, máte oveľa menej starosti s čistením. Králik zakrslý je vhodný aj pre najmenšie deti, keďže neublíži a deti sa so zajačikom radi hrajú.

  papoušek
   
  Papagáj                                  Pokiaľ naozaj na zvieratko nemáte čas, stále je tu papagáj. Niektoré druhy sa dokážu na človeka naviazať a budú sa s vami maznať a hrať. Umelo kŕmení papagájovia sú naučení na ľudí a neboja sa ich. A starostlivosť o ne vôbec nie je náročná.

To Top