Čo by ste mali zvážiť pri výbere miesta pre vaše podnikanie

 • Čo by ste mali zvážiť pri výbere miesta pre vaše podnikanie

  3. 2. 2019 By 0 comments

  Štýl prevádzky
  Bude vaša prevádzka formálna a elegantná? Alebo bude prevládať ležérny štýl? Vaša poloha by mala byť v súlade s konkrétnym štýlom. Ak je vaša firma maloobchodná, chcete tradičný obchod, alebo by ste chceli vyskúšať prevádzku z kiosku či stánku v nákupnom stredisku, prípadne formu vozíka, ktorý môžete presunúť na rôzne miesta? Vyberte čo najlepšiu formu vášho predajného miesta vzhľadom k druhu podnikania.

  směr

  Demografia
  Existujú dva dôležité uhly pohľadu na demografické otázky. Po prvé, zvážte, kto sú vaši zákazníci a ako dôležitá je ich blízkosť k vašej polohe. Pre maloobchodníka a niektorých poskytovateľov služieb je to rozhodujúce; pre iné typy podnikov to nemusí byť také dôležité. Toto rozhodnutie vám pomôže vytvoriť demografický profil vášho cieľového trhu.
  Potom sa pozrite na komunitu. Ak je vaša zákaznícka základňa lokálna, vyhovuje dostatočné percento tejto populácie vášmu profilu zákazníka? Má komunita stabilnú ekonomickú základňu, ktorá poskytne zdravé prostredie pre vaše podnikanie? Buďte opatrní pri posudzovaní komunít, ktoré sú vo veľkej miere závislé od konkrétneho odvetvia pre svoje hospodárstvo.

  Množstvo peších zákazníkov
  Pre väčšinu maloobchodných podnikov je mimoriadne dôležitý objem peších spotrebiteľov. Nechcete byť schovaní v rohu, kde vás kupujúci pravdepodobne obídu, a dokonca aj tie najlepšie obchodné oblasti majú mŕtve miesta. Naopak, ak vaša firma vyžaduje dôvernosť, možno sa nebudete chcieť nachádzať v oblasti s vysokou návštevnosťou. Sledujte návštevnosť v blízkosti potenciálnej lokality v rôznych časoch dňa a v rôznych dňoch v týždni, aby ste sa uistili, že množstvo chodcov spĺňa vaše potreby.

  vozidla

  Dopravná dostupnosť a parkovanie
  Ak ste na rušnej ulici, aké ľahké je pre autá dostať sa von z vášho parkoviska? Je zariadenie prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím? Aký druh dodávok pravdepodobne dostanete a budú vaši dodávatelia schopní jednoducho a efektívne dodávať materiály pre vaše podnikanie? Kuriéri malých balíčkov sa musia rýchlo dostať dovnútra a von, prepravné spoločnosti potrebujú primerané cesty a nakladacie rampy, ak budete dostávať náklad na paletách.
  Uistite sa, že je dostatok pohodlného parkovania pre zákazníkov aj zamestnancov. Tiež sa uistite, že parkovisko je dobre udržiavané a dostatočne osvetlené.

To Top