Chorvátsko pre každého

 • Chorvátsko pre každého

  5. 5. 2023 By 0 comments

  Crno vino, lignje na žaru, Cedevita, topli kruh, ale aj burek sa mesom ili sirom, klapa, či známa hudobná legenda Oliver Dragojević vám určite napadnú, keď sa povie Chorvátsko. Pre mnohých Slovákov je to neodmysliteľná súčasť letnej dovolenky, možno aj pre tých, ktorí do Chorvátska chodili, ešte v čase keď bolo súčasťou Juhoslávie. Kamenisté pobrežia s čistou priezračnou morskou vodou lákajú aj dnes tisícky turistov. Chorvátsko každoročne otvára náruč všetkým turistom, a pre každého má pripravenú dovolenku po akej túži. Ak ste turista, ktorý si chce po náročnej práci a ruchu veľkomesta konečne užiť týždeň úplného pokoja, v chorvátskej malej dedinke a súkromnej pláži, kde široko ďaleko nie je žiaden sused ho určite nájde.

  relax

  Ak ste turista, ktorý naopak miluje ruch a vravu letnéj destinácie, aj ten si v Chorvátsku môže prísť na svoje. Známe chorvátske letoviská majú okrem skvelých hotelov a reštaurácii vždy pripravené aj nejaké tie kultúrne večeri pre malých aj veľkých. Taktiež tu môžete nájsť mnohé nočné kluby či diskotéky. Najznámejšia destinácia, ktorá sa prirovnáva k Ibize a je raj pre mladých je pláž Zrće, tu môžete nájsť diskotéky a rôzne párty aj počas dňa aj počas noci.

  dovolenka

  Chorvátsko ponúka dovolenku aj pre tých, ktorí sa sem rozhodnú prísť s deťmi. Či už hľadáte súkromný domček, kde budú mať vaše deti voľný výbeh alebo hotelové ubytovanie, kde sa deti cez deň zabavia s animátorom, všetko v Chorvátsku nájdete. No ak sa rozhodnete tento rok stráviť vašu letnú dovolenku v Chorvátsku musíte začať hľadať to správne ubytovanie pre vás dosť v predstihu, pretože ubytovanie v Chorvátsku býva častokrát rýchlo vychytané. Výhodou tohto ročnej dovolenky v Chorvátsku je aj tá, že od tohto roku môžete v celom Chorvátsku platiť platobnou chorvatskou menou Euro, rovnako ako je tomu u nás. Takže nepotrebujete už myslieť na to, že si musíte ešte vymeniť peniaze.

To Top