Cestujte bezpečne

 • Cestujte bezpečne

  11. 7. 2023 By 0 comments

  Leto sa začína a to znamená iba jedno. Dovolenky, výlety, tripy. Počas leta si krásne slnečné počasie doslova pýta dovolenku pri mori. Alebo obľubujete skôr hory? Aj keď Slovensko je nádherná krajina, kde môžeme stráviť peknú dovolenku, leto je obdobie, kedy chceme spoznávať nové miesta, novú kultúru. Práve preto sa množstvo Slovákov rozpŕchne po svete. Dovolenka v zahraničí je skvelý spôsob na vytváranie krásnych zážitkov, spoznávanie nových ľudí, objavovanie zaujímavých miest a najmä spoznávanie inej kultúry. Každá krajina má čo ponúknuť a preto by sme mali cestovať tak často ako sa nám dá.

  cestovanie

  S cestovaním však prichádzajú aj rôzne rizika. Doma na Slovensku si to možno ani neuvedomujeme. V prípade úrazu či choroby nás bezplatne ošetria alebo hospitalizujú v nemocnici. Doma na Slovensku si však platí zdravotné poistenie a všetky úkony a zákroky nám prepláca poisťovňa. Máme však poistenie platné aj v zahraničí? Nie. Pri cestovaní nie sme chránený v prípade potreby vyhľadania zdravotnej pomoci. Samozrejme, pomoc vám všade poskytnú, dokonca vás aj hospitalizujú, ale v prípade, že nemáte uzavreté cestovné poistenie, všetko si zaplatíte. A to draho.

  cestovanie

  Ako uzatvoriť cestovné poistenie?

  Pri každej ceste či už sa vyberiete na bežnú kľudnú dovolenku k moru alebo idete skúsiť nebezpečný adrenalínový šport, nemalo by vám chýbať cestovné poistenie. V prípade, že idete cez cestovnú kanceláriu, cestovné poistenie by ste mali mať zabezpečené. No pokiaľ cestujete na vlastnú päsť, cestovné poistenie si musíte vybaviť sami. Je to však veľmi jednoduché. A na AXA-assistance.sk to dokonca môžete urobiť online. AXA-Assistance.sk ponúka ľuďom cestovné poistenie na ľubovoľný počet dní a do ľubovoľnej krajiny. Poistia vám dokonca aj nebezpečnejšie cesty za adrenalínom. Nikdy neviete, čo sa môže na vašej ceste prihodiť. Preto by cestovné poistenie malo byť pre vás prvoradé.

To Top