Aký notebook sa hodí na vysokú školu?

 • Aký notebook sa hodí na vysokú školu?

  17. 5. 2018 By 0 comments

  Výber ideálneho notebooku na univerzitu je veľmi dôležitým, no nie úplne objektívnym faktorom. Práve naopak, každému študentovi môže vyhovovať notebook iného typu. Všetko sa odzrkadľuje na vašich povinnostiach, ako aj na koníčkoch. Úlohu môže hrať daný odbor, aký študujete alebo či požívate váš stroj aj za vášho voľného času a ak hej, tak na aké služby.

  počítač

  –          Ak do školy cestujete dlhšiu cestu a používate napríklad svoj notebook vo vlaku, je určite príjemné, ak je menších rozmerov, ideálne tak 13 alebo 14 palcov.
  –          Ak svoj notebook nosíte so sebou do školy, je taktiež ideálne mať ho menších rozmerov, najmä aj kvôli nižšej váhe a ľahšiemu každodennému presúvaniu

  –          Na druhej strane ak radi sledujete na internáte filmy, určite by ste ocenili notebook s väčšou uhlopriečkou obrazovky, napríklad takých 15 palcov, alebo aj 17. Ak ale svoj notebook nosíte denne do školy, je lepšie si zaobstarať externý monitor a prepojiť s ním svoj notebook pre pohodlné sledovanie filmov.
  –          Takisto ak radi hráte za svoj voľný čas počítačové hry, budete potrebovať notebook väčších rozmerov, a to aj z dôvodu, že kompaktnejšie notebooky nebývajú tak výkonné ako tie hmotnejšie (kvôli komponentom)

  –          Môže sa stať, že ste dievča študujúce marketing, nepotrebujete výkonný ani veľký laptop, no ocenili by ste numerickú klávesnicu, ktorá sa však objavuje iba na 15 palcových a väčších zariadeniach. V takomto prípade si je možné dokúpiť externú numerickú klávesnicu, ktorá ale aspoň z môjho pohľadu nie je praktická možnosť. Potom už neostáva nič iné, len si vybrať, či preferujete kompaktné rozmery notebooku alebo radšej numerickú klávesnicu.

  mapa

  –          Ak vo voľnom čase nesledujete na vašom notebooku veľa filmov alebo nehráte hry, určite siahnite po kompaktnom notebooku, ktorý nevyžaduje veľa miesta a zmestí sa do každého študentského batohu.

To Top