Ako nám prospieva pravidelné plávanie?

 • Ako nám prospieva pravidelné plávanie?

  14. 11. 2019 By 0 comments

  Ak patríte k tým, ktorí nevedia plávať tak Vás nepoteším. Mali by ste sa to pomaly začať učiť, pretože plávanie môže veľmi pozitívne ovplyvniť Vaše zdravie.
  Vedeli ste, že plávanie patrí k najbezpečnejším a najšetrnejším športom? Vykonávať ho môžu ľudia rôznej vekovej kategórie bez strachu z toho, či si neublížia. Plávanie je vhodné dokonca aj pre tehotné ženy. Smelo ho môžu vyskúšať aj tí, ktorí majú problém s bolesťami chrbtice. Voda nás nadnáša, a preto nemusíme vynakladať príliš veľké úsilie a nadmerne zaťažovať svaly.

  skok do vody.jpg

  Pri plávaní používame viaceré druhy svalov, čo prispieva k sile, vytrvalosti a lepšej ohybnosti nášho tela. Okrem využívania svalov zapájame pri tejto aktivite aj srdcovo-cievny a dýchací systém. Vďaka tomu posilňujeme naše srdce, zlepšujeme cirkuláciu krvizvyšujeme kapacitu svojich pľúc. S tým súvisí aj zlepšenie celkovej kondície. Okrem fyzických benefitov sú s touto športovou aktivitou spojené aj výhody pre psychické zdravie. Plávanie je relatívne pokojná aktivita, pri ktorej si dokážeme aj oddýchnuť, zregenerovať psychické sily, čo nám pomôže zbaviť sa stresu. A to v dnešnej dobe potrebuje každý z nás. V prípade, ak sa snažíte zhodiť nejaké tie nadbytočné kilá, aj v tomto smere Vám prinesie pozitívne účinky.
  plavecký bazén.jpg

  Napriek tomu, že nevykonávate aktivitu pri ktorej sa po docvičení nevládzete postaviť alebo uchopiť do ruky pohár s vodou, aktívne spaľujete kalórie čo sa po určitej dobe odrazí aj na Vašej váhe. Nečakajte však, že po pár návštevách plavárne schudnete 10 kíl a budete mať tehličky na bruchu. Pri plávaní sa len ľahko nesiete na vode, čo robí tento šport veľmi vhodným aj pre ľudí, ktorí trpia problémami s kĺbmi. Vďaka nadnášaniu na vode Vaše kĺby nie sú zaťažované ani otrasmi ani prílišným tlakom na Vaše kĺby. Výsledným efektom môže byť zlepšenie ohybnosti kĺbov a v konečnom dôsledku aj úľava od bolesti kĺbov.
  Ak ste si v týchto benefitoch našli aspoň jeden, ktorý by bol pre Vás prospešný, neváhajte a zájdite na plaváreň.

To Top