Ako byť zdravý v zime?

 • Ako byť zdravý v zime?

  19. 9. 2017 By 0 comments

  Pre každého je zdravie veľmi dôležité. Mali by sme si ho vážiť, pretože ani nevieme ako, ale môžeme oň prísť naozaj kedykoľvek, priam ako mávnutím čarovného prútika. Keď sme chorí, urobili by sme čokoľvek preto, aby sme neboli. Chceme byť zdraví okamžite, ale to nám len telo ukazuje, že máme trošku poľaviť. V každom prípade si našu imunitu môžeme posilniť. Hlavne v období, ktoré je typické tým, že človek okamžite prechladne. Mali by sme sa proti tomu nejako brániť. Alebo aspoň pomôcť nášmu telu, aby bolo schopné ubrániť sa samo. Nemusíte svoje telo zaťažovať rôznymi liekmi. Uvidíte, že keď sa necháte inšpirovať receptami starých mám, určite nebudete chorý. Vaša imunita bude skutočne silná a vaše telo dostatočne ochráni.

  svoboda

  Buďte verný ovociu
  Už malé deti vedia, že ovocie a zelenina sú najlepší kamaráti, hlavne vtedy, keď chcete byť zdravý. Možno vám zelenina príliš nechutí, no verte tomu, že je to tá najlepšia cesta, ako do seba dostať vitamíny. Ovocie je však perfektné v každom období. Citrusy sa tešia svojej popularite najmä v zime a vtedy určite potrebujete vitamín C, ktorý obsahujú. Verte tomu, že sú vhodné aj na raňajky. Nie je nič lepšie ako nakopnúť svoje telo tým, že mu dáte poriadnu ovocnú bombu.

  zelenina

  Cesnak, zázvor, čaj
  Tri veci, ktoré by ste jednoznačne nemali vynechať zo svojho jedálnička. Cesnak pôsobí protizápalovo, ale tiež obsahuje dôležité látky, ktoré vaše telo doslova nakopnú. Zázvor je perfektný na bolesti hrdla, ale opäť aj ako prevencia a teplý čaj? Na chladné večery skutočne ako stvorený. Okrem toho však úžasne zahreje organizmus, keď prídete domov z vonku. Je to dôležité, pretože keď váš organizmus zostane zachladený, ľahko sa do neho dostane zápal a hocijaká choroba. A pravdou je, že práve tomu sa teraz chceme vyhnúť.
  Ak máte problémy so slabou imunitou a myslíte si, že potrebujete niečo viac ako prírodné vitamíny, pokojne si kúpte vitamín C v tabletkách.

To Top