Adrenalínové zábavky

 • Adrenalínové zábavky

  8. 1. 2019 By 0 comments

  1. BASE jumping

  Je to extrémny šport, ktorý je vlastne spojením horolezectva so skydivingom, čo je skok z lietadla s padákom. BASE jumping však nesúvisí s lietadlom, ale s rôznymi budovami alebo inými vysoko položenými pevnými objektami, odkiaľ sa dá skočiť. Tento šport je však i veľmi nebezpečný a je zaznamenaných dokonca niekoľko smrteľných úrazov. Takže ak máte odvahu, smelo do toho, no s rozumom.
   
  bungee

  2. Bungee jumping

  S predchádzajúcim extrémom ma čosi spoločné – v oboch prípadoch musíte skočiť z vysokej výšky. Pri Bungee jumpingu ste ale pripútaný špeciálnym pevným lanom za členky. Môžete si dokonca vybrať, odkiaľ by ste radi skočili a vyskúšali tak čosi extrémne – či už zo žeriavu, z mostu alebo aj z balónu. I keď vám to možno pripadá ako život ohrozujúce, je to najbezpečnejší extrémny šport.
   

  3. Horolezectvo

  Tento šport nie je práve významne extrémny oproti predošlým dvom, no i tak má podiel na vašej odvahe, ktorá sa miesi so strachom a silnou vôľou. Pre bežných horolezcov sú typické jednoduché skaly, ľadovcové terény či hory, no sú tu aj takí, ktorí radi lezú napríklad bez istenia alebo do ešte väčších výšok, než je normálne.
   
  adrenalin

  4. Slackline

  Pre tých, čo sa vyznajú, je ako prvá myšlienka lano medzi dvomi stromami, po ktorom ľudia chodia a robia rôzne triky. Slack však nie je len o tomto, ale i o chodení a balansovaní po lane, ktoré je umiestnené oveľa vyššie – medzi dvoma mrakodrapmi, v kaňonoch či medzi skalnými masívmi. Počas týchto tzv. highlinoch sa človek upevní lanom, no sú i prípady, kedy niekto šiel bez istenia. Je to pomerne nový šport, pri ktorom neustále vznikajú rôzne nové kreácie a formy prevedenia. Určite mu nechýba kreativita a nebezpečenstvo, ktoré mnohí vyhľadávajú.
   

  5. Plávanie so žralokmi

  Existuje mnoho akčných filmov, kde na filmové postavy útočia žraloci a nikdy sa to nezaobíde bez zranení, ale dokonca i úmrtí. Ak máte dostatok odvahy, môžete sa k žralokovi aspoň trocha priblížiť. Ľudia, čo sa tomu venujú, vás zavrú do pevnej kovovej klietky a ponoria priamo medzi týchto smrtiacich dravcov s ostrými zubami a vy sa tak môžete kochať tou nebezpečnou krásou. A ak vám ani to nestačí, praktikujú sa takéto zážitky aj bez klietky.

To Top