Zamestnanci na Facebooku označili Cambridge Analytica za hrozbu skôr, než vedenie

 • Zamestnanci na Facebooku označili Cambridge Analytica za hrozbu skôr, než vedenie

  29. 3. 2019 By 0 comments

  Zamestnanec so sídlom v USA varoval kolegov o činnosti v septembri 2015. Facebook povedal, že predtým objavil nesprávne zdieľanie údajov o 87 miliónoch ľudí o tri mesiace neskôr, v decembri 2015.
   
  Firma uviedla, že obavy zo septembra sa týkali samostatnej záležitosti.
   
  Správa naznačila, že Facebook „dôsledne zavádzal“ výbor Európskeho parlamentu pre digitálne, kultúrne, mediálne a športové (DCMS), povedal predseda výboru Damian Collins na Twitteri.

  aplikace
   
  Pán Collins predtým kritizoval svojho generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga za to, že sa neobjavil pred výborom, aby čelil otázkam týkajúcim sa škandálu.
   
  Hovorkyňa informačného úradu Spojeného kráľovstva informovala: „Sme si vedomí týchto správ a budeme uvažovať o bodoch, ktoré boli súčasťou nášho prebiehajúceho vyšetrovania.“
   
  Podľa súdnych dokumentov zamestnanec Facebook „varoval“ spoločnosť pred správaním Cambridge Analytica a prediskutoval ju s kolegami.

  média
   
  Podrobnosti o prebiehajúcich konverzáciách sú však nejasné, pretože dokumenty sú čiastočne redigované.
   
  The Guardian v decembri 2015 informovala, že Cambridge Analytica spracovala údaje o miliónoch ľudí zozbieraných pomocou aplikácie kvízu osobnosti, ktorú vytvoril výskumník Dr Aleksandr Kogan a jeho spoločnosť GSR.
   
  Údaje boli použité na zacielenie politickej reklamy v USA. Keď to bolo zverejnené, Facebook čelil rozsiahlej kontrole a bol nakoniec hit s 500.000 libier pokuty od ICO. Sociálna sieť uviedla, že obavy jej zamestnanca zo septembra 2015 a škandál GSR boli "dve rôzne veci".
   
  "V septembri 2015 zamestnanci počuli špekulácie, že Cambridge Analytica škrípala dáta, čo je bohužiaľ bežné pre akúkoľvek internetovú službu," uviedla.
   
  "Facebook si nebol vedomý prenosu údajov z Kogan / GSR do Cambridge Analytica do decembra 2015. "Keď sa Facebook dozvedel o Koganovom porušovaní pravidiel používania Facebooku, podnikli sme kroky."

To Top